Mahalleliden üst geçit tepkisi! "İstemiyoruz"

Pamukova Yenice Mahallesi Fatmacık Sokak’ta TCDD yollu üzerinde, eskiyen ve ihtiyacı karşılamayan üst geçidinin yerine TCDD yolları 1. Bölge Müdürlüğü tarafından ihaleye verilip yapımı başlanan asansörlü üst geçidi çalışmalarını, Mahalle sakinleri “ Biz asansörlü üst geçit değil araçların geçeceği üst geçit istiyoruz “ diyerek durdurdu.

“Asansörlü üst geçit istemiyoruz..”

Pamukova İlçesi Yenice Mahallesi Fatmacık Sokakta TCDD yolları üzerinde yapımı devam eden asansörlü üst geçit çalışmalarının yapıldığı bölgede toplanan vatandaşlar, kendilerine seçim zamanında araçların geçebileceği üst geçit yapılacağı sözünün verildiğini iddia ederek, TCDD yolları 1. Bölge Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkartılıp yapımına başlanan asansörlü üst geçidi istemediklerini söylediler.

“Milyonlarca masrafla bu üst geçit yapılacağına bizim ihtiyacımızı karşılayacak üst geçit yapılsın..”

Mahalle sakinlerinden Salih Salih, yaklaşık yüz hanenin yaşadığı sokaklarında yıllardır üst geçit sıkıntısı olduğunu ifade ederek, “ İtfaiye geçemiyor, kamyonlar geçemiyor. Burada 100 hane var. Karşıda 30 köy var. Buraya araç geçişli üst geçit istiyoruz. Asansörlü üst geçide milyonlarca masraf edileceğine bizim ihtiyacımızı karşılayacak araç geçişli üst geçit yapılsın. Halk araç geçişli üst geçit istiyor. Sokağımızda yangın olsa itfaiye geçemiyor 2 km yolu uzatıp öyle sokağımıza ulaşıyor. Bu asansörlü üst geçit burada çalışmaz. Yanı başında okul var. Bir hafta çalışır ikinci hafta bozulur “ dedi.

“ Sözler yerine getirilmedi. Bize kimse oy istemeye gelmesin..”

Mahalleli kadınlar ise siyasilere sitem ederek “ Bundan sonra bizden oy istemeye gelmesinler. Verdikleri sözleri tutmadılar. Buradan büyükşehir belediye başkanımıza sesleniyoruz. Biz araç geçişli üst geçit istiyoruz. Bu asansörlü üst geçidi yaptırmayacağız ve çalışmaları durduracağız “ dediler.
“Bu asansörlü üst geçidi yaptırmayacağız..”

Mahalleliler daha sonra asansörlü üst geçit çalışmalarını yapan firma yetkilileri ile görüşerek iş makinesinin çalışmasını durdurdular. Mahalle sakinleri üst geçidi yaptırmamak için tüm yolları deneyeceklerini ve yaptırmayacaklarını ifade ettiler.

Ak Parti İlçe Başkanı Çelik “ Üst geçidi TCDD yaptırıyor. Vatandaşın talepleri doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor..”

Ak Parti İlçe Başkanı Burak Çelik ise yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamada, Fatmacık Sokak’ta inşaatı devam eden asansörlü üst geçit’in TCDD yolları tarafından eskisinin yenilenmesi ve eski geçidin yüksek gerelim hatlarına yakın olduğu için yenisinin inşaatına başlandığını ifade ederek “ Yapılan asansörlü üst geçidin Büyükşehirle bir bağlantısı yok. Üst geçidi yapan TCDD yolları. Engelli bireylerinde geçebileceği bir üst geçit yapılacak. Ancak vatandaşlarımız araç geçişli üst geçit istiyor. Vatandaşlarımızın bu isteği ile ilgili kurumlarla olan görüşmelerimiz devam ediyor. Eski yerine araç geçişli üst geçit’in yapılması için Büyükşehir ve diğer kurumlarla görüşüyoruz. Ancak hemen olabilecek bir şey değil. Zaman gerekiyor” dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/4822312/mahalleliden-ust-gecit-tepkisi-istemiyoruz