Ateş düşürücü içip hava limanındaki kontrolden geçmişler... Kazakistan'dan gelen Türk vatandaşlarında korona çıktı

Bir süre önce Kazakistan'dan tarifeli uçakla önce istanbul'a daha sonrada Sakarya'ya gelen içlerinde öğrenci ve işçi ve ailelerinin bulunduğu gruptan bir kişi semptomlar göstererek hastaneye gelince şehirde büyük bir tehlike çok fazla yayılmadan önlendi.

Edinilen bilgilere göre; Bir süre önce Kazakistan'dan yola çıkan grup uçakla İstanbul'a geldi. Kazakistan'da ve İstanbul'da yapılan ateş ölçümlerinden geçebilmek için ateş düşürücü aldığı ortaya çıkan şahıs Sakarya'ya geldiğinde fenalaştı.

Semptomları koronayla uyuşmamasına rağmen Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarının titiz davranışı sayesinde kendisine test uygulanan şahısın sonuçları pozitif çıktı. 

Şahısla yapılan filyasyon çalışmaları esnasında Kazakistan'dan gelirken de ateşlendiği ve ateş düşürücü alarak ateşini normal düzeylere çekerek hava limanlarındaki kontrollerden geçtiği anlaşıldı.

Yapılan filyasyon çalışmalarında şahsın Kazakistan'dan gurup halinde Sakarya'ya geldiği anlaşıldı. 

Hemen harekete geçen filyasyon ekipleri teyite muhtaç bilgilere göre 7 Türk vatandaşında koronavirüs tespit etti. Şahıslardan birinin ise semptomları taşımasına rağmen ilk testinin pozitif çıkmamasına rağmen karantina altına alındığı öğrenildi. 

Korona testleri pozitif çıkan 4 vatandaşın evlerinde 4 tanesinin ise Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde karantina ve tedavi altına alındıkları öğrenildi. 

- Medyabar, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/4935937/ates-dusurucu-icip-hava-limanindaki-kontrolden-gecmisler-kazakistandan-gelen-turk-vatandaslarinda-korona-cikti