Akyazı’dan bir yıldız daha kaydı

S.D.Ü. Okul Öncesi Eğitim Ana Bilim Dalı mezunu olan Fetih Çabukoğlu 2001 yılında Akyazı Cumhuriyet Anaokulunda 8 yıl öğretmen olarak 2,5 yıl Müdür yardımcılığını yaptıktan sonra 2012 yılında aynı okulda Müdürlük görev ine getirildi ve bu görevi de 8 yıl yaptı.

Çalıştığı okulunda 8 yılını doldurduğu için Hendek Nilüfer Hatun Anaokulu Müdürlüğüne atanan ve meslek hayatı başarılarla dolu olan Fetih Çabukoğlu “benim param değerli” “ çöpler nerede” “ dala bir ekmekte benden” projeleri eğitimde iyi örneklerde okul öncesi alda en iyi sunum projesi seçildi.

Patentli diji servis Türkiye’de ilk kez cep telefonu bağlantısıyla okul servisi güvenliği sistemine geçiren Fetih Çabukoğlu, sabuncak ve gezici lavaboyla çocuklara doğru ve düzenli bir şekilde el yıkama alışkanlığı kazandırma amaçlı “patentli projesi” “anne eli değmiş anaokulu projesi” iş güvenliği alanında patentli proje çalışması” “ Akvaryumdan Okyanusa projesi için patent başvurusu” gibi önemli projeleri de çalıştığı okulunda hayata geçirdi.

Projelerinin yanı sıra sosyal ve kültürel, eğitsel ve ebeveyn katılımlı onlarca proje ve etkinliklere de imzasını atmış olan Fetih Çabukoğlu, “baba benimle kahvaltı yaparmısın” “ebeveynlerle kahve saati” çocuğumla büyüyorum, öğreniyorum” gibi projelerinde mimarı olarak Akyazılıların gönüllerinde taht kurmuş bir eğitimciydi. Akyazı’da görev yapan gazeteciler de elde ettiği başarılarından ötürü Fetih Çabukoğlu’nun 16 Nisan 2018 günü Akyazı Net İnternet Sitesinin 18. Yıldönümü münasebetiyle düzenlenen bir gecede kendisini “başarı plaketi” ile ödüllendirmiş ve Plaketi de Eski Milletvekili ve Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’ye verdirtmişti.

Akyazı’dan ayrılarak yeni görev yeri olan Hendek’e giden Fetih Çabukoğlu, vedasında Akyazılılara gösterdikleri yakın ilgi ve destekten ötürü teşekkür etti ve bir teşekkürü de yaklaşık 11 yıl birlikte çalıştığı ve görevi dev ir aldığı Müdürü Sabiha Yazıcı’ya oldu.

Fetih Çabukoğlu’nun zorunlu tayini Akyazı’da derin üzüntü yarattı. Akyazılılar atamayla ilgili olarak Akyazı’dan bir yıldız kaydı” tanımlaması yaparak üzüntülerini ifade ederken, Fetih hocaya yeni görev yerinde v e okulunda da aynı başarısını sürdürmesi temennisinde bulunmayı da ihmal etmediler.

- Medyabar, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/4936020/akyazidan-bir-yildiz-daha-kaydi