Bayram tatili sonrası İnönü yaylası çöp yığınına döndü

Pamukova'nın doğal güzelliğiyle ön plana çıkan İnönü yaylasını piknikçiler 4 günlük bayram tatilinde çöplüğe çevirdi. Birçok orman evinin bulunduğu İnönü yaylasında, tatillerini piknik yaparak geçiren vatandaşların, arkalarında bıraktıkları çöp yığınları pes dedirtti.

Doğal güzelliği ve havası ile dikkat çeken İnönü yaylasında pikniklerin sağa sola attıkları çöp yığınları ve yaylada yapılan orman kulübeleri nedeni ile piknik yapacak yer kalmaması dikkat çekiyor.

Duyarlı vatandaşlar İnönü yaylasının içler acısı haline  "Çöp kutuları yerine doğal alanların vatandaşlar tarafından çöplük olarak kullanılmasının doğal yapıya zarar verdiğini, yetkililerin bir an önce önlem almasını, yaylaya pikniğe giden vatandaşların daha duyarlı olması gerektiğini söyleyerek, yaylada oluşan çöp yığınlarına tepki gösteriyorlar."

İnönü yaylasında oluşan çöp yığınlarının fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaşan duyarlı vatandaşlar, fotoğrafların altına şu notu düştüler "Kimsenin pisliğini temizlemek zorunda değilim hatta bunları toparken insanlar utanır sandım ama onlar bana belediye toplasın gibi şeyler söyledi. Yere çöp atmak asla eğitimle alakalı bi konu değil. Yeri kirli gördüğünüz ciğeriniz sızlamıyorsa bu eğitimle aşabileceğimiz bir şey değil" dediler.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5079086/bayram-tatili-sonrasi-inonu-yaylasi-cop-yiginina-dondu