İki ayrı birimde devir teslim töreni yapıldı

SAÜ Tıp Fakültesi Dekanlığına atanan Prof. Dr. Oğuz Karabay enstitü müdürlüğü görevini düzenlenen törenle Prof. Dr. Yusuf Yürümeze devrederken TÖMER müdürlüğünü 2016 yılından beri yürüten Prof. Dr. Alpaslan Okur da görevini Doç. Dr. Muhammet Hüküme devretti. Sağlık Bilimleri Enstitüsünde ve TÖMER müdürlüğünde ayrı ayrı düzenlenen devir teslim törenlerine Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal Prof. Dr. Hatem Akbulut Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Kahraman ile enstitü ve TÖMER personelleri katıldı.

PROF. DR. YUSUF YÜRÜMEZ KİMDİR?
Prof.Dr. Yusuf Yürümez 1971 yılında Ankara’da doğdu. 1995 yılında Selçuk Ünıversitesi’nde yüksek lisansını tamamlayıp 2003 yılında Erciyes Üniversitesi’nde uzman doktor ünvanını aldı. 1998-2003 yılları arasında Erciyes Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olan Yusuf Yürümez Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 2003-2008 yılları arasında yardımcı doçent, 2008-2010 yılları arasında doçent olarak görev yaptı. 2010-2014 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Eğıtım ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği İdari Sorumluluğu görevlerinde bulunan Yürümez 2014 yılında profesör ünvanını aldı. Yusuf Yürümez, Sakarya Kamu Hastanelerı Birliği Tıbbı Hizmetler Başkanlığı, SAÜEAH Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı ve Acil Tıp Kliniği Eğitim Sorumluluğu görevlerinde bulundu. 2020 yılında Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Yürümez evli ve üç çocuk babasıdır.

DOÇ. DR. MUHAMMET HÜKÜM KİMDİR?
Doç. Dr. Muhammed Hüküm 21.08.1982 tarihinde Elazığ'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Elazığ'da tamamladı 1999. Fırat Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi 2003. Samsun Elazığ ve Orduda çeşitli özel eğitim kurumlarında Türkçe öğretmeni olarak çalıştı. 2009 yılında Kilis 7 Aralık Üniversitesinde Türk Dili okutmanı olarak çalışmaya başladı. Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünce yürütülen Yüksek Lisans Programı çerçevesinde Yeni Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalında II. Yeni Şiirinde Ölüm Düşüncesi adlı teziyle mezun oldu 2011. Kemal Tahir Romanlarının Edebiyat Sosyolojisi Açısından İncelenmesi başlıklı teziyle doktorasını Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde tamamladı 2016. Kilis 7 Aralık Üniversitesi Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi bölümünde öğretim üyeliği Kilis TÖMER müdür yardımcılığı rektör danışmanlığı ve diğer idari görevlerde bulundu. Türk Edebiyatı Bizim Külliye Dergâh Yolcu Kertenkele gibi dergilerde makale ve şiirleri yayımlandı.

- Medyabar, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5341590/iki-ayri-birimde-devir-teslim-toreni-yapildi