Sakarya Mütercimler'i topa tuttu... Savcılığa dilekçe yağdı!

İmam Hatiplileri hedef alan skandal açıklamalarının ve Sakarya'uya yönelik haddi aşan sözlerin ardından gelen tepkileri ve suç duyurularını gören Erol Mütercimler, dün TV264 kameraları önünde adeta U Dönüşü yapmış ve yanlış anlaşıldığını söylemişti.

Gazeteci Zafer Tokuş'un TV264'te yayınlanan Gündem 264 programına konuk olan Mütercimler, yanlış anlaşıldığını söyleyerek tüm Sakarya'dan özür dilemişti.

Mütercimlerin o özürünü yeterli bulmayan Sakaryalılar dün Sakarya Adliyesi'ni adeta dilekçe yağmuruna tuttu. Mütercimler hakkında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'na bir günde 50'nin üzerinde şikayet dilekçesi verildi. 

Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile çarptırılır (TCK 216) maddesinden yola çıkan vatandaşlar Sakarya için sarf ettiği sözler nedeniyle Erol Mütercimlerin hakim karşısına çıkmasını istedi. 

Sakarya Cumhuriyet Savcılığı verilen 50'nin üzerindeki dilekçeyi tek tek değerlendirerek inceleme sonrası işleme koyacak.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5345357/sakarya-mutercimleri-topa-tuttu-savciliga-dilekce-yagdi