Kaçak binayı "Ben yaptım ben yıkarım" dedi

31 Aralık 2017'den sonra yapımına başladığı kaçak ev için imar barışından yararlanmak isteyen Necati Kaya'nın, uydu görüntülerinde 31 Aralık 2017'de görünmeyen evi için yıkım kararı çıktı.

Belediyenin yıkım tebliğini alan Kaya "Binayı ben yaptım ben yıkarım, size gerek yok" deyip kiraladığı iş makinesi ile evini kendi elleri ile yıktı. 

İlginç olay Akyazı Şerefiye Mahallesi'nde yaşandı. 2018 yılında yapımına başladığı evini 31 Aralık 2017'den önce yaptığını beyan ederek İmar Barışı'ndan yararlanmak istedi.

Müracaatı ve verdiği beyan doğrultusunda kendisine "Yapı Kayıt Belgesi" verilen Necati Kaya'nın beyanını inceleyen yetkililer, binanın 31 Aralık 2017'den sonra yapıldığını daha önce çekilen uydu görüntülerinden ortaya çıkarttı. 

Akyazı Belediyesi'ne binanın yıkılması konusunda verilen talimatı uygulayan belediye Kaya'ya durumu tebliğ etti. Belediye yıkım nedeniyle oluşacak masraflarında Kaya'dan tahsil edileceğini söyledi. 

Binasının yıkılacağını ve geri dönüşünün olmadığını öğrenen Kaya Belediye ekiplerine kaçak binayı "Ben yaptım ben yıkarım" dedi.

Bir şirketten kiraladığı iş makinesi ile 2 katlı binayı tamamen yıkan Necati Kaya hakkını yasal olarak aramaya devam edeceğini ve İmar Barışı sürecinde mağdur edildiğini iddia etti. 

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5449412/kacak-binayi-ben-yaptim-ben-yikarim-dedi