Bir dolandırıcılık yöntemi daha... Bu iki kadına dikkat edin!

Aracınızla yolda giderken hastane önünde hastası olduğunu başka bir hastaneye götürmek için paraya ihtiyacı olduğunu söyleyen birini görseniz ne yapardınız ? Çoğunluğun cevabını biz de biliyoruz... Yardım ederdiniz... Ama bu haberden sonra bir kez daha düşünün...

WhatsApp Haber Hattı'mıza ulaşan bir vatandaş karşılaştığı durumu paylaştı. Anlatılanlara göre hastane önünde her aracın önüne atlayan iki kadın durdurdukları kişilerden  "Hastamız var, acil başka hastaneye sevk etmemiz gerekiyor" diyerek para istiyor. 

Gel götüreyim diyene sert çıkıyorlar

Para vermek istemeyen ama "Hangi hastaneye gidecekseniz ben götüreyim" teklifi yapanları ise bir güzel tersleyen bu kadınlar aslında birer dolandırıcı. Hastaları olmadığı halde vatandaşların duygularını sömüren şahıslar son günlerde neredeyse her hastane önünde görülmeye başlandı. 

Vatandaş gerçekten ihtiyaç sahibi olanlara da yardım etmez hale geldi

Bu tür dolandırıcılık olayları ile sık sık karşılaşan vatandaş gerçekten mağdur ve ihtiyaç sahibi olanlarla karşılaştığında da inanmakta bir hayli zorlanıyor. 

Polise ihbar etti

Whatsapp hattına ihbarda bulunan vatandaş durumu polise de ihbar ettiğini bildirdi. Bir süre sonra olay yerine Emniyet ekiplerinin geldiğini söyleyen vatandaş " Kadınlar polisi görünce kafeye kaçtılar. İşim gereği oradan ayrıldım. Sonrasını bilmiyorum" dedi. 

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5454929/bir-dolandiricilik-yontemi-daha-bu-iki-kadina-dikkat-edin