25 yılda yapımı tamamlanan müftülük sitesi hizmete açıldı

‘Sakin Şehir’ Taraklı’da yapımı yaklaşık 25 yıl süren Müftülük sitesi ve Kuran Kursu binası nihayet hizmete açıldı. Taraklı'nın tarihi dokusuna uygun yapılan Hizmet binası vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.

Kaba inşaat 21 yıl bekledi
1995 yılında Taraklı Ulucami Mahallesi Ankara caddesinde inşaatına başlanan Taraklı Müftülük sitesi imara aykırı olması nedeniyle yıllardır çürümeye terk edilmişti.

21 yıllık ucube bina 2 saatte yıkıldı
Vatandaşlar çürüyen binanın yıkılması ve yeniden yapılması gerektiğini söyleyince 21 yıldır çürümeye terk edilen Taraklı Müftülüğü sitesi 2017 yılında yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından yıkıldı.

Müftülük binasının temeli atıldı
Taraklı İlçesinde, Türk Diyanet Vakfı Taraklı Şubesi ve vatandaşların yardımıyla yaptırılacak olan Taraklı ilçe Müftülüğü hizmet binasının temeli 14 Temmuz 2017 yılında törenle atıldı. Yaklaşık 3 yılda tamamlanan Müftülük sitesi, Kuran Kursu ve Konferans salonunda taşınma işlemleri tamamlandı.

Yeni Müftülük sitesi hizmete açıldı
25 yıl süren Müftülük sitesi inşaatı 2020’yılının Eylül ayında vatandaşların hizmetine sunuldu. İçinde Çok amaçlı konferans salonu, Kuran Kursu ve Hizmet binası olarak kullanılacak olan Müftülük sitesinde 1 İlçe Müftüsü,1 Vaiz ve 4 personel görev yapacak.

Vatandaş memnun
İlçe Müftülük sitesinin tarihi dokuya uygun olmasından dolayı vatandaşlar çok memnun olduklarını söylerken, hizmet binasının da bir an önce faaliyete geçmesinden dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5455049/25-yilda-yapimi-tamamlanan-muftuluk-sitesi-hizmete-acildi