Sosyal Hastalık Covid 19 kadar tehlikeli

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, Türkiye’de yeni bir dönemin mutlaka başlaması gerektiğine vurgu yaparak, “İnsanlarımız artık, kutuplaştıran, kavga ve polemik üreten, gerçek gündemler konuşulmasın diye suni gündemlerle meşgul olan siyaset anlayışından bıkmıştır. Milletimiz artık kendi dertlerine derman olacak, herkesi kucaklayacak, çözüm üretecek bir siyasi anlayışı görmek istiyor; bir çıkış kapısı, bir umut arıyor. Bugün artık her kesimden insanın ortak talebi; ‘Yaşanabilir Türkiye’nin oluşturulmasıdır!” dedi.

Yazılı bir basın açıklaması ile ülke gündemini değerlendiren Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, sosyal hastalıklar toplumda arttıkça toplumun huzur ve refaha kavuşmasının mümkün olmadığını söyleyerek, sosyal hastalıkların Kovid-19 salgını kadar tehlikeli olduğunu dile getirdi. Abay basın açıklamasını şu sözlerle sürdürdü;

”Çare; Saadet Partisi’nin ortaya koyduğu şu çözümlerdir. Toplumsal dayanışma arttırılmalı, milletimizin arasında oluşan kutuplaşma ve kamplaşma ortadan kaldırılmalı, üretime dayalı ekonomiye geçilmeli, üretime dönük olmayan israf kabul edilmeli, tüm yatırımlar durdurulmalıdır. Tarımsal üretim bir ülkenin milli güvenlik meselesidir, tarıma gereken destek verilmeli çiftçimiz ayağa kaldırılmalıdır. Devletin her kademesinde ehliyet ve liyakat esas alınmalı, Türkiye bir parti devleti görüntüsünden mutlaka kurtarılmalıdır. Adalet kamil manada tesis edilmeli, büyük adalet saraylarının inşası ile adaletin sağlandığı düşüncesinden vazgeçilmelidir. Göç veren illere güç verilmeli, büyükşehirlerimizde oluşan nüfus yığılması tersine göçle rahatlatılmalıdır. Ne yazık ki bu hastalıkların hepsi ülkemizde mevcut. Biz Saadet Partisi olarak diyoruz ki, eğer ülkemizin ayağa kalkmasını istiyorsak, bu hastalıklardan el birliği ile kurtulmak mecburiyetindeyiz.”

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5455639/sosyal-hastalik-covid-19-kadar-tehlikeli