Adil Öksüz kaçarken çuvalları sakladı ihbarı kazısı!

MEDYABAR.COM- ÖZEL 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı Hava Üssü'nde yakalanan adliyede çıkartıldığı mahkemede 21 dakika içerisinde salıverilerek kayıplara karışması sonrasında her yerde aranan Adil Öksüz'ün kaçarken Akyazı bölgesinde gömerek sakladığı ihbar edilen çuvalları  ve çantaları bulabilmek için  kazı çalışması yapıldı.

 medyabar.com'un aldığı ilk bilgilere göre  Akyazı ilçesinin Küçücek Mahallesi'ndeki bir bölgede Sakarya il Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yürütülen araştırma  Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına gelen ihbar üzerine başladı.

İŞ MAKİNALARIYLA KAZI YAPILDI

İhbarda firari Adil Öksüz kaçarken bir araziye evrak ve çantalar gömdüğü ihbar edildi. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı ihbar üzerine sorusturma  başlattı ve bu kapsamda da belirtilen yerde belediye araçları emniyet mensupları nezaretinde kazı yapıldı. İki gün süren kazı sonrasında herhangi bir doneye, ihbarda belirtilen hususlara rastlanılmadı..

(Adil Öksüz'ün SIR plakalı aracı Akyazı ilçesi'nde bulunmuştu

 Bölgede araştırmaların sürdüğü  öğrenildi. 
Daha önce de  Adil Öksüz ile ilgili olarak benzer ihbarlar gelmiş yine Akyazı bölgesinde aramalar ve kazılar yapılmıştı..

1 Eylül 2016'da yayımlanan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında Sakarya Üniversitesi ( SAÜ) Öğretim Üyeliği görevinden çıkarılan, İçişleri Bakanlığının "Terörden Arananlar Listesi"nde "kırmızı" kategoride yer alan, yakalatana 4 milyon liraya kadar ödül konulan ve 18 Temmuz 2016'da adeta "sır" olan Adil Öksüz'ün yakalanması için yurt içi ve dışında arama çalışmaları devam ediyor.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5489866/adil-oksuz-kacarken-cuvallari-sakladi-ihbari-kazisi