Ak Parti Kongresine bu anlar damga vurdu! Övün ne demek istedi?

Pamukova Ak Parti İlçe Teşkilatının Cumartesi günü yapılan 7. Olağan Kongresinde konuşan Belediye Başkanı Güven Övün'ün, konuşmasının başında söylediği ve o sözleri söyledikten sonra bir anda durması ile Divan Başkanının toparlayıcı konuşması sonrası başka bir konuya geçmesi dikkatlerden kaçmadı.

Övün, " 31 Mart seçimlerinde Ak Parti kaybetmedi. Saadet Partisi kazanmadı.."

Ak Parti Pamukova İlçe Teşkilatının 7. Olağan Kongresinde konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Belediye Başkanı Güven Övün, " 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti kaybetti deniyor ama Ak Parti kaybetmedi. Teşkilatlar, Gençlik Kolları, Kadın Kolları kaybetmedi. Saadet Partisi kazanmadı. Güven Övün'de kazanmadı.Bu seçimi aziz Pamukova Milleti kazandı " dedi.

Övün, " Ak Partili olmayan, Büyükşehir Belediye Başkanımıza oy istemeyen.. " dedi ve gerek yok işareti geldi..

Övün konuşmasının devamında, " Ak Partili olmayan, Ak Partili Milletvekilleri için oy istemeyen, Büyükşehir Belediye Başkanımız için oy istemeyen.. " sözleri sonrası Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un  " Gerek yok bunlara  " işareti sonrası bir anda konuşmasını kesti bir kaç saniye bekledikten sonra, Divan Başkanı  Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü " Başkana bir alkış alalım. Şehri nakış nakış işleme noktasında daha inisiyatif sahibi daha birleştirici, dava insanı hısımlığa dair şüphesiz söyleyecekleri vardır. Başkanım devam et seni dinliyoruz " dedikten sonra Övün konuyu değiştirerek daha birleştirici bir konuşma yapması dikkatlerden kaçmadı.

Övün, 31 Mart seçimlerinde Saadet Partili olduğunu Ak Parti Büyükşehir Başkanına oy istemediğini unuttu..!

Övün'ün Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'u uyarısı ile yarıda kesilen konuşmasında eski Ak Parti Belediye Başkanı Cevat Keser'i  hedef almak istediği iddia edildi. Ancak eski Başkan Keser'in Ak Parti'nin Belediye Başkan adayı olduğunu, kendisinin de 31 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisinden aday olduğunu, o dönemde Ak Partili olmadığını ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce için oy istemediğini unuttuğu yorumları yapıldı.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5491246/ak-parti-kongresine-bu-anlar-damga-vurdu-ovun-ne-demek-istedi