Taraklı'nın yeni kaymakamından kan bağışı

Taraklı Kızılay Temsilciliğince düzenlenen Taraklı Kültürevi  önünde,  Sakarya Kan Bağış Merkezi Otobüsünde gerçekleştirilen ‘’Kan Bağışı Etkinliği’ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 
Taraklı’da yeni göreve başlayan Kaymakam Özgür Kaya’nın ayağının tozuyla kan bağışında bulunduğu etkinliğe İlçe Jandarma komutanı Mustafa Karadaş, kurum ve kuruluş temsilcileri de katılım sağladı.

Etkinlik sırasında Kocaeli Umuttepe Hastanesi’nde ameliyat olması gereken bir hemşerimize verilmek üzere  ihtiyaç duyulan kan için Muhtarlar Derneği Başkanı Harun Gündüz ,Dış Dedeler Mahalle Muhtarı İsmail Örs, Yusufbey Mahallesi Muhtarı Hüseyin Nail Çelikkan ve çok sayıda vatandaş kan bağışında bulundular. 

Taraklı’da kan bağışçılarının kan bağışı konusunda üst düzey bir duyarlılığa sahip olduğunu belirten Kızılay Taraklı Koordinatörü Alaattin yılmaz:’’ Birbirimize ihtiyacımız var. 1 ünite kan bağışında bulunan kişi 3 kişiye hayat oluyor. Davetimize icabet ederek kan bağışında bulunan kan bağışçılarımıza,  can siperane çalışan Sakarya Kan Bağışı Merkezi Ekibine ve katkısı olan herkese teşekkür ederim.’’ Dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5491601/taraklinin-yeni-kaymakamindan-kan-bagisi