Kaos Sakaryaspor’un en büyük düşmanıdır

Kadir  Şirin
Kadir Şirin

Bu şehirde üzerine en fazla spekülasyon yapılan konulardan biri Sakaryaspor’dur.

Bunu son olarak kongre sürecinde yaşanan tartışmalarda da görmüştük. Eğer derdiniz Sakaryaspor üzerinden kendine bir pozisyon elde etmek ise kaostan beslenmek sizin için normal görülebilir.

Ancak tek derdiniz Sakaryaspor’un başarısı ise kaos ortamından uzak durmak, sorunları objektif bir şekilde tartışmak, çözüm odaklı davranmak sizin tercih edeceğiniz yol olur.

Bu durumu hayatın her alanına uygulayabilirsiniz. Siyasette, iş yerinde, ailede sürekli birileri olay çıkarmanın peşindeyse anlayın ki o kişinin derdi asla üzüm yemek değildir.

Bu nedenle kongre sürecinin ardından yazdığım ilk yazıda, kavgaları geride bırakıp önümüze bakmanın önemini vurgulamıştım. Sakaryaspor yönetimi başta Cevat Ekşi olmak üzere doğru bir yol tercih ederek, taraftarla kavga etmenin kendilerine fayda sağlamayacağını düşünerek çatışan taraf olmaktan kaçıp işlerine odaklandı.
Doğru transferler yaparak sezon sonu şampiyonluk kupasını elde edecek bir takım kurmanın yollarını aradı.

Öncelikli olarak teknik direktör İsmail Ertekin gibi tecrübeli bir isimle anlaşmak doğru bir tercihti. Ardından yapılan transferlerin büyük bir kısmının da doğru isimler olduğu düşüncesine sahibim.

TAKIMI ŞAMPİYONLUĞA TAŞIR
Örneğin, Trabzonspor altyapısından yetiştikten sonra birçok önemli takımın formasını başarıyla giyen ve Akhisarspor’dan transferi Muhammet Reis, Sakaryaspor’un en büyük kaliteli ve flaş transferi olarak gözüküyor. Bu oyuncunun kariyeri oldukça başarılı… Gerçek performansına ulaştığı takdirde Yeşil-Siyahlı taraftarların göz bebeği olur. 

500’ün üzerinde profesyonel maça çıkan tecrübeli oyuncunun takıma ısınması ve ayak uydurması halinde Sakaryaspor’u hedefe ulaştıracak oyuncuların başında gelir. 

Ayrıca Keçiörengücü’nden gelen 23 yaşındaki kanat oyuncusu Devrim Taşkaya, her iki ayağını da kullanabilen iyi bir kanat oyuncusu. Menemenspor’dan gelen Mehmet Boztepe de Sakaryaspor için önemli transferler arasında yer alıyor. M'gladbach ve B. Dortmund altyapısında yetişen Boztepe de bu sezon Sakaryaspor’a güç katacaktır. Fenerbahçe altyapısından yetişen Caner Koca, Ali Özgün gibi isimler de kendisini ispat etmiş futbolcular arasında yer alıyor.

YÜCE’Yİ KUTLUYORUM
Nitekim Sakaryaspor sezonun ilk maçında deplasman karşılaştığı 1922 Konyaspor’u, Muhammet Reis’in golüyle 1-0 yenerek galibiyetle başladı.
İnşallah sezon boyunca yüzümüz bu şekilde gülmeye devam eder. Başarılı transferleri hayata geçiren başkan Cevat Ekşi ve yönetimiyle, ekonomik destek sağlayan, Sakaryaspor’un hedefine ulaşması için gecesini gündüzüne katan, kulübün yaptığı her hamleden haberdar olan ve Yeşil-Siyahlı taraftarların takdirini kazanan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’yi de kutluyoruz. 

Son yılların en kaliteli ve güçlü kadrosunun oluşmasını sağlayan ve Sakaryaspor’un TFF 1.Lig hedefiyle sezona başlaması hedefini ortaya koyan Yüce’nin emeği ve olağanüstü çabası burada asla göz ardı edilmemeli.

Yeşil-siyahlı ekibin şampiyonluk hedefine ulaşması için Ekrem Yüce’nin çok akıllı ve doğru hamleler yapması gerekiyor.

BAŞARI İÇİN BİRLİĞE İHTİYAÇ VAR
Başarı için birlikte hareket edilmesi gerektiğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Kaos, kavga, gerilim Sakaryaspor’un ve hatta başarının en büyük düşmanıdır. 
Kamuoyu gerçekten Sakaryaspor’u seven herkesin kendi ölçeğinde Sakaryaspor’a destek vermesini bekliyor. Destek verecek gücü olmayanlar ise sorun çıkarmayarak da destek sağlamış olurlar. Başarı için bu birliğe ihtiyacımız var.

Bu destek elbette ortada bir yanlış varsa bu yanlışı görmezden gelelim anlamı taşımıyor. Eğer yanlış giden bir şey olursa hep birlikte buna itiraz edip, yanlıştan geri dönülmesi için baskı yapalım.

Ancak durup dururken, sırf kendimizi tatmin etmek için de sorun icat etmenin gerekli olmadığının altını çizmeye çalışıyorum.

- Medyabar, Kadir Şirin tarafından kaleme alındı
https://medyabar.com/makale/5497422/kadir-sirin/kaos-sakaryasporun-en-buyuk-dusmanidir