Mesai saatlerine Corona ayarı! İşte kurumlara göre yeni mesai saatleri

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de etkili olan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınına karşı bir dizi önlemler alındı.

Bu kapsamda geçtiğimiz cuma günü Sakarya  Valiliği, İl Pandemi Kurulu toplantısında kademeli mesai saatleri ve esnek çalışma usulüne geçilmesine karar verdi.
 Valilikten konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle..

'' Covid-19 salgının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla Kamu çalışanlarına yönelik ilave tedbirleri içeren 26 Ağustos 2020 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile çalıştırılma biçimine bakılmaksızın Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinin uygulanabileceği esasıgetirilmiştir.
Bu kapsamda Valiliğimize bağlı kurumların çalışma saatlerinde bazı değişiklikler yapılması gereği duyulmuş, mesai saatlerinin değiştirilmesi ile Kontrollü Sosyal Hayat
çerçevesinde insan yoğunluğunun azaltılması, salgının bulaş hızınınım kontrol altına alınması mesai saatlerinin
yeniden
Yazımız ekinde gönderilen listede kurumların çalışma saatleri 22.09.2020 tarihinden geçerli olmak üzere 08.00-17.00, 08.30-17.30 ve 09.00-18.00 olarak 3 (üç) farklı şekilde uygulanmasına karar verilmiştir.

İŞTE KURUMLARA GÖRE YENİ MESAİ SAATLERİ

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5498838/mesai-saatlerine-corona-ayari-iste-kurumlara-gore-yeni-mesai-saatleri