Valilik memuru genç kızın hayalleri ile mi oynadı... "Seni memur yapacağım" diye evraklarını alıp bir daha aramadı

Sakarya Valiliği Cumhurbaşkanlığı ofisinde çalışan bir memur aylar önce  "Seni Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nde işe aldıracağım" vaadiyle evraklarını aldığı yeni mezun antrenör genç kızı evraklarını aldıktan sonra bir daha arayıp sormadı.

Durumdan şüphelenen genç kız Sakarya Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne gelerek iş başvurusunun yapılıp yapılmadığı hakkında bilgi istedi.

İl Müdürlüğü'nden "Bakanlık ilanı olmadan personel alımı yapılmıyor" cevabı alan genç kız ve annesi durumdan şüphelenerek Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne dilekçe ile başvurarak Sakarya Valiliği Cumhurbaşkanlığı Ofisi'nde yakın zamanda atanmış memur B.A. hakkında şikayetçi oldu.

Olayın Sakarya Valiliği'nce çözüme kavuşturulması amacıyla Gençlik Spor İL Müdürlüğü konuyu Sakarya Valiliği'ne aktardı.

Sakarya Valiliğinde polemik haline gelen bu konuda şimdi Sakarya Valiliği Cumhurbaşkanlığı ofisinde görevli B.A.'nın hangi yetki ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne memur alımı yapma sözü verdiği merek ediliyor. 

Sakarya Valiliğinin verilen şikayet dilekçesi hakkında nasıl bir tutum sergileyeceği ise merak konusu oldu. 

Öte yandan genç kızın verdiği dilekçede memurun kendisinden maddi veya manevi olarak bir yararlanma niyetini hissetmediğini fakat evraklarını aldıktan sonra bir daha arayıp sormamasının altında başka bir dolandırıcılık olayının yatıyor olabileceğinden korktuğu gerekçesi ile böyle bir şikayette bulunduğunu yazdığı öğrenildi. 

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5508835/valilik-memuru-genc-kizin-hayalleri-ile-mi-oynadi-seni-memur-yapacagim-diye-evraklarini-alip-bir-daha-aramadi