Aralarında tribün lideri de var! Sağlıkta saldırının şüphelilerinin kimlikleri tespit edildi

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir sağlık çalışanının pansuman yaptığı esnada sedyenin yanlış tarafına yattığı için uyardığı kişi ve yakınlarının tekme, tokat ve makaslı saldırısına uğramasıylai ilgili  polis saldırganların kimliklerini tespit etti


    Olay, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis bölümünde meydana geldi. Kolunda kesi şikayetiyle hastaneye gelen bir kişi pansuman yaptırmak istedi. İddiaya göre, hastanenin gerekli prosedürüne uymayarak ilk olarak travma odasına girmesi gereken şahıs, beklemeden cerrahi müdahale odasına girdi. Burada cerrahi ekibinde görevli sağlık memuru Celalettin Karabıyık, gelen hastaya pansuman yapmak istedi. Bu esnada yaralıya sedyenin yanlış yerine yattığını ve daha yukarı kısmına gelmesi gerektiğini söyleyen Karabıyık’a ‘Neden bana sert yapıyorsun’ diyerek bağırmaya başlayan yaralı şahıs saldırmaya başladı. O esnada ise saldırganın dışarıda bekleyen diğer 4 yakını da odaya girerek sağlık çalışanını darp etti.

Sağlık çalışanına saldıran şahıslardan biri tekme ve tokadın yanı sıra tedavi için kullanılan cerrahi makası eline aldı. Arbede esnasında sağlık çalışanına makası saplamak isteyen şahıs, diğer vatandaşların müdahalesi ile son anda durduruldu.

TRİBÜN LİDERİDE ARANIYOR
 Yaşanan olay anında sağlık çalışanı yara alırken, tedavi için kullandığı eşyalar ise yerlere savruldu. Saldırganlar olay sonrasında kaçarak kayıplara karıştı. Polis ekipleri, kaçan saldırganları kimliklerini tespit etti. Olaya karıştıkları belirlenen aralarında Sakaryaspor taraftar grubunda bir tribün lideri ve yakınlarının bulunduğu belirtilen 5 kişi aranıyor.
 

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5509491/aralarinda-tribun-lideri-de-var-saglikta-saldirinin-suphelilerinin-kimlikleri-tespit-edildi