Perşembe günü Covit-19 testi olanlar DİKKAT... Eğitim araştırmada testler karıştı!

Geçtiğimiz Perşembe sabahı nefes darlığı ve baş dönmesi şikayetlerinin artması üzerine gece saat 21:30 sıralarında Eğitim Araştırma Hastanesi Ek Binasına Pandemi Hastanesi'ne (Eski Doğum evi) giden özel bir firmada çalışan A.B.Y. isimli kadın önce muayene oldu. 

Muayene sonrasında doktorlar tarafından COVİT-19 testi yapılmasına karar verilen genç kadından sürüntü örneği alındı. Kendisine verilen barkot ve örnek alma kiti ile hemşire yardımı ile test veren kadın daha sonra evde kendini izole altına aldı. 

Perşembe gününden bu yana evde izole altında test sonuçlarının çıkmasını bekleyen A.B.Y. telefonuna bu akşama kadar mesaj gelmeyince hastaneyi arayarak sonuç hakkında bilgi almak istedi.

Hastanede isminin olmadığı ve test sonuçlarının bulunamadığı bilgisini alan A.B.Y. Eğitim Araştırma Hastanesi merkez binasına giderek burada test vermek istedi.

Eski Doğumevi ( pandemi hastanesi)'ne giderek orada test vermesi gerektiği söylenen genç kadın bu seferde kendi imkânları ile yeniden Doğum Evi Pandemi Hastanesi'ne gelerek ikinci kez sürünü testi verdi. 

İlk testinin akıbetini de soran genç kadına Perşembe günü COVİD-19 testi veren bir çok hastada aynı karışıklığın olduğu ve bir çoğunun yeniden teste çağırıldığı bilgisi verildi. 

Şimdi evinde kendisini izole altında tutmaya devam eden A.B.Y. 2'nci kez verdiği test sonuçlarının bir an önce çıkmasını bekliyor. www.medyabar.com editörleri ile konuşan genç kadın "Nefes darlığım ve baş dönmelerim devam ediyor. Konuşmakta zorlanmaya başladım. Aradan bu kadar zaman geçti. Tedavime de halen başlanamadı. hastalığımın daha da kötüye gitmesinden korkuyorum. Başkalarına bulaştırma riski nedeniyle evden de çıkamıyorum" dedi. 

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5512246/persembe-gunu-covit-19-testi-olanlar-dikkat-egitim-arastirmada-testler-karisti