Saadet Partisi Eylül ayı divan toplantısı gerçekleştirildi

Saadet Partisi Sakarya İl Teşkilatı Eylül Ayı divan toplantısını gerçekleştirdi. İl teşkilat binası terasında yapılan toplantıya, Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay başkanlık etti. Abay, Türkiye’de çiftçiye yeterli desteğin olmadığını, bu sene Yunanistan’dan 500 milyar dolar değerinde pirinç, buğday ve pamuk alındığını, çiftçiye taban fiyatı yüksek vermeyerek üreticinin mağdur edildiğini, son bir yılda 2.2 milyon kişinin bireysel kredi aldığını kaydederek, “Refahyol hükümeti zamanında Pancar kotasını kaldırdık, taban fiyatı 4 liradan 11.5 liraya yükselttik. Şeker Fabrikası 400 bin ton pancar üretiminden bin 150 tona üretim yaptı. Bireysel kredi alanların sayısı 34 milyona ulaştı. Son beş yılda İnsanlarımız bankalara köle oldu. 2002 yılında bireysel borç 6.7 milyar iken bugün, 789 milyar oldu. Ekonomi Türkiye’de pik yaptı deniyor, doğru dolar Euro ve altın pik yaptı.” dedi. Abay, “Bu sebeple Saadet Partisi acilen iktidara gelmelidir. Üretim olmadan kalkınmak mümkün değil, çare Saadet Partisi’dir” dedi.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi (GİK) Hüseyin Oruç, sözlerine teşkilat çalışmalarının önemine vurgu yaparak başladı. Saadet Partisi’nin arazi çalışmalarında birçok zorluklarla karşılaştığını psikolojik harp taktikleriyle siyasi çalışmaların engellendiğini, ancak yılmadan, yorulmadan yarın seçim varmış gibi çalışılması gerektiğinin altını çizerek, “Halkımıza bir selam verip, partimizin ideolojilerini, Refahyol hükümeti döneminde yapılan başarılı ekonomik çalışmaları anlatsak yeter. 18 yıl geçti, tek başına hükümet olan AKP ülkenin sorunlarını çözemedi.

Hakkı üstün tutarak, feraset, basiret ve hidayet sahibi Milli Görüş temsilcisi Saadet Partisi ancak bu sorunları çözer. Rahmetli Erbakan hocamız Başbakanlığında bunu yaptı." değerlendirmesinde bulundu. Oruç, hükümetin şehir hastaneleri konusunda duvara tosladığını, dışa bağımlı olunduğu için hastanelerde malzeme sıkıntısı çekildiğini, 6 ay sonraya ameliyat günü verildiğini söyledi. Türkiye’de Liyakate önem verilmediği için beyin göçü yaşandığını, bu adaletsizliği gören liyakatli insanımızın yurt dışına çıkmak istediğini kaydeden Hüseyin Oruç, “Fransa’da 29 bin, İtalya’da 65 bin Türkiye’de ise 115 bin adet makam aracı kullanılıyor. Yorumu size bırakıyorum. İsraf ortada, içişleri bakanı sokağa çıkma güvencesi veremiyor, bisikletle işine gidene böyle diyor; güvence vermiyor makam arabalarını kullanmaya teşvik ediyor. Ekonomi çöküyor, ülkeye zarar veriyorsunuz. Ülke yapay gündemlerle yönetiliyor. Ülkenin gündemini değiştirmek için, 6 yıl önce serbest bıraktıkları HDP’lilere, bugün tutuklama kararı çıkartılıyor. Önce Ayasofya açılışı, Karadeniz de doğalgaz bulunuşu ve Yunanistan ve şimdi de tutuklamalar…Allah sonumuzu hay-r eylesin işimiz zor, Hükümetler gider ve gittikten sonra bu borçlar dağ gibi milletin omuzlarında kalır” dedi.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5517844/saadet-partisi-eylul-ayi-divan-toplantisi-gerceklestirildi