Cevat Ekşi’den dobra açıklamalar! Bize algı operasyonu yapıyorlar

Kadir  Şirin
Kadir Şirin

Liglerin başlamasıyla birlikte Sakaryaspor’da işlerin nasıl gittiğini öğrenmek, kamuoyunda beliren bazı konular hakkındaki düşüncesini öğrenmek için Sakaryaspor kulüp başkanı Cevat Ekşi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdim.


TEK DESTEK EKREM YÜCE'DEN
Ekşi’ye öncelikle Sakaryaspor’un mali durumunun nasıl olduğunu sordum.
Ekşi, şu ana kadar sadece Büyükşehir Belediyesinin destek sağladığını belirterek söze girdi; “Ekonomik olarak en önemli desteği Ekrem başkandan alıyoruz. Büyükşehirin sağladığı desteğin haricinde şu ana kadar bir destek görmedik. Transferde sorun yaşamamak için eski futbolcularımıza dönük 2 milyon tl ödeme yaptık. Göreve gelir gelmez bu ödemeyi yaptık. Ayrıca tüm oyuncuların peşinatlarını da ödedik. Nasipse yakın zamanda Valimizi ziyaret edeceğiz. Ardından çeşitli ziyaretlerle destek arayışlarımızı sürdüreceğiz. Sakaryaspor hepimizin. Sakaryaspor’u seven herkesin takıma destek olmasını bekliyoruz. Bazı projelerimiz var. Onları da hayata geçirip kulübümüze gelir elde edeceğiz. Konya maçının ardından futbolculara 163 bin tl prim ödedik. Tüm sözlerimizi yerine getiriyoruz.”

BORÇ GEÇMİŞ DÖNEMLERE AİT
Sakaryaspor’da personelin alacaklarının ödenmemesi konusuyla ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Cevat Ekşi, şunları söyledi;
“Personelimizin maaş alamadığı yönündeki iddialar doğrudur. Ancak şunu unutmamalıyız ki bizim göreve geldiğimiz henüz bir ay oldu. Şimdi sanki 8 aydır maaşı biz ödemiyoruz gibi bir algının oluşturulmaya çalışılması çok doğru olmaz. İhalenin bize bırakılması doğru olmaz, bunu kabul edemeyiz. Personelimizin 7 aylık alacağı geçmiş dönemlere ait. Maalesef dönem dönem bu tarz şeylere şahit oluyoruz. Birileri algı oluşturmak istiyor. Ancak bunlara hiç gerek yok. Nasipse Pazartesi günü personelimize 1-2 aylık ödeme yapacağız. Bu insanlar bizim çalışanımız. Bu borçlar da elbet ödenecektir.”


İSTANBUL"A KAMP KURDUK
İki gündür İstanbul’da dosya işlemleriyle ilgili mücadele verdiklerini belirten Ekşi, transfer konularında herhangi bir sorunla karşılaşmamak için İstanbul’da kamp kurduklarını belirtti. “Sakaryaspor’un başarısı için mücadele veriyoruz. Bir anda birçek şeyi karşımızda bulduk. Sorumluluklarımızı yerine getirerek sorunları çözmeye çalışıyoruz. Transfer dosyalarıyla ilgili olarak iki gündür İstanbul’da kamp kurduk. gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Yaptıklarımızı, içinde bulunduğumuz durumlarla ilgili olarak Perşembe günü nasipse basın toplantısı düzenleyip, her şeyi kamuoyu ile paylaşacağız.”


TARAFTAR BİZE GÜVENSİN
Eyüpspor karşısında kaybedilen iki puanla ilgili olarak görüşlerini sorduğumuz Cevat Ekşi, ilk kez bu hafta ideal ilk 11’le sahaya çıkacaklarını dile getirdi.
“Konya karşısında aldığımız galibiyetle lige 3 puanla başlamıştık. Bizim için güzeldi. Eyüpspor bildiğiniz gibi ligin güçlü ekiplerinden. Ancak biz bu maça da 3 puan almak için çıkmıştık. Maalesef iki önemli oyuncumuz, biri korona diğeri de sakat olduğu için görev yapamamıştı. İnşallah bu hafta ideal ilk 11’le sahaya çıkacağız. Taraftarımıza şunu açık bir şekilde söylemek istiyorum; bize güvensinler. Sakaryaspor bu ligin en iyi takımı. 4-5 hafta sonra daha güçlü bir takım olacağız. Müthiş oyuncularımız var, iyi de bir hocaya sahibiz. Sezon sonunda Sakaryaspor hak ettiği şampiyonluğu yaşayacak. Kimsenin endişesi olmasın” 

TAKIMA GÜVENİYOR
Cevat Ekşi’nin konuşmalarından son derece moralli olduğu anlaşılıyor. Takıma güveniyor. Şampiyonluğa inanıyor. İnşallah sezon sonu yüzü gülen taraf oluruz.
Ancak bu süreçte Sakaryaspor’un en büyük sınavı maalesef ekonomi olacak. Umarım bu konuda bir sıkıntının içine girip talihsiz bir süreç yaşamayız.

- Medyabar, Kadir Şirin tarafından kaleme alındı
https://medyabar.com/makale/5523076/kadir-sirin/cevat-eksiden-dobra-aciklamalar-bize-algi-operasyonu-yapiyorlar