Fahrettin Koca: Salgının hızını yeniden kestik

Adana’da temaslarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınıyla mücadelede son durumu paylaştı. Bakan Koca, ülke çapında alınan tedbirlerde sıkı denetim ve hızlı müdahalelerin salgının hızını düşürdüğünü belirtti.

Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı:

"SALGININ HIZINI KESTİK"

Vaka sayılarını kontrol altına almayı başardık. Son birkaç haftadır ülke çapında alınan tedbirlerin sıkı denetimi ve hızlı müdahalelerimiz sayesinde salgının hızını kestik. Her fırsatta altını çiziyorum, temaslıları ne kadar erken tecrit edebilirsek salgının kontrolünde o kadar başarılı oluruz. Türkiye, dünyada filyasyonu, yani temaslı takibini en iyi yapan ülkelerden biri. Valilerimizle il müdürlerimizle sağlık ordumuzla yürüttüğümüz sıkı koordinasyonla mücadelemizi sürdürüyoruz.

"TEDBİRLERE SIKI SIKI SARILALIM"

Buradan tüm vatandaşlarımıza bir kez daha hatırlatmak istiyorum. İhmal edilen tedbirler hepimize acılar yaşatıyor. Temizlik, maske ve mesafeden verilen her taviz, yeni hastalar olarak dönüyor. Bu anlamda Adana başta olmak üzere bölgedeki tüm hemşehrilerimi bir kez daha tedbirlere sıkı sıkı sarılmaya davet ediyorum.

- Medyabar, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5588272/fahrettin-koca-salginin-hizini-yeniden-kestik