Özkoç'tan sert çıkış; "O kişi hala ders veriyor mu?"

Özkoç yaptığı yazılı açıklamada O kişi hala üniversitede ders vermeye devam ediyor mu çıkışıyla tepkisini dile getirdi ve özetle şunları söyledi:

Siyaset eleştiri zemininde büyür. Her yurttaşın siyasetle ilgilenmek ülkenin gidişatına yönelik bilgi sahibi olmak fikir yürütmek eleştirmek hakkı ve sorumluluğu vardır. Elbette eleştiri olacak elbette yurttaşımız sesini duyuracak uzmanlar akademisyenler bilim insanları değerlendirmeler yapacak ufuk açacak. Biz bunun için birlik beraberlik ve demokrasi mücadelesi veriyoruz.

Ancak bir akademisyen profesör unvanına sahip bir insan ülkenin anamuhalefet partisi CHP için kansızların partisi diyorsa 12-13 milyonluk camia için düşman nitelemesi yapıyorsa kokoş nonoş sarhoş din kaçkını gavur artığı gibi ucuz ve en kötüsü nefret taşan bir dil kullanıyorsa niyeti açıktır o koltukta oturamaz. Evlatlarımızın aklını yüreğini zehirleyemez. Açıkça topluma karşı suç işleyen birlik ve bütünlüğümüze kast ededen bir insan üniversitede ders veremez.

Eleştirisini bile bu düzeyde kaleme alabilen bir akademisyenin çocuklarımıza katabilecek değeri yoktur.

Beyefendi akademideki çürümenin resmidir. Liyakatsizliğin yandaşlığın ucuz bir resmi...Derhal üniversitedeki görevinden el çektirilmelidir.

Gazetedeki yazılarına son verilmesi çok doğru ve sağduyulu bir adım. Aynı adımı Sakarya Üniversitesinden de bekliyoruz.

Bu kişi hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu ve yargısal süreçleri başlattığımızın da bilinmesini isteriz.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5605605/ozkoctan-sert-cikis-o-kisi-hala-ders-veriyor-mu