Yaralı polis için kritik bekleyiş

Erenlerde şüpheli aracı takip ederken minibüse çarpan motozire polis ekibinde görevli polis memuru 32 yaşındaki Mehmet Tekcan için  kritik bekleyiş başladı. Müdahale sonrasında hastanenin yoğun bakım servisinde gözetim altında tutulan genç polis memurunun ilk kaza anında kalbi durmuş, sağlık ekiplerinin müdahalesi ile hayata döndürülmüştü..Kaza, Erenler ilçesi Erenler Mahallesi 1139 no’lu sokakta meydana geldi

. Edinilen bilgilere göre, dur ihtarına uymayan bir aracı yakalamak için peşine takılan motorize ekipler manevra yapan 54 M 0336 plakalı dolmuşla çarpıştı.


 Kazada yunus timinde görevli Mehmet Tekcan ve Özkan Arslan. isimli iki polis memuru yaralandı.

Kazayı gören çevre sakinleri durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi.


 Olay yerine çok sayıda polis ekibi ve sağlık ekibi sevk edildi.

Kazada Mehmet Tekcan ağır yaralanırken Özkan Arslan isimli polis memuru ise hafif yaraladı.


 Bölgeye sevk edilen sağlık ekipleri yaptıkları ilk müdahale sonrasında yaralıları Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.


 Kaza sonrasında yaralıları ziyaret eden Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, olay ile ilgili soruşturma başladıklarını ve ağır yaralı olan polis memurunu en kısa sürede sağlığına kavuşması temennisinde bulundu.

Bu arada kazaya yaralanan motorize polis ekibinin peşine düştüğü şüpheli aracın bulunabilmesi için şehir genelinde arama çalışmaları sürüyor..

“Bütün sağlık ekiplerimiz seferber oldu”

Olayın yakinen takipçisi olduğunu ve yaralı olan polis memurlarının sağlıklarına bir an önce kavuşması temennisinde bulunan Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, şunları söyledi.. “20.00 sıralarında yunus ekibimiz normal devriye görevini ifa ederken bir araç ekibimizi gördüğünde kaçıyor bunun üzerine arkadaşlarımız aracın peşine düşüyor ve o anda başka bir araç ile kaza yapıyorlar, çarpışmak sureti ile.

Şuanda bir arkadaşımızın durumu iyi hayati tehlikesi yok, kırıkları mevcut. Diğer arkadaşımızın bilinci kapalı ama şu an için hayati fonksiyonları yerinde.

Doktorlar durumunun stabil olduğunu söylüyorlar, entübe durumda. Duamız onunla bütün gayretlerimiz, çabalarımız onunla. Bütün sağlık çalışanlarımız, başhekimimiz ve sağlık müdürümüz başta olmak üzere seferber oldular. İnşallah arkadaşımız en kısa sürede sağlığına kavuşur ve en kısa sürede aramıza katılır bütün temennimiz bu” dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5608175/yarali-polis-icin-kritik-bekleyis