Askere gidecekler dikkat! Sevkler bir kez daha ertelendi

Milli Savunma Bakanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı emrine sevk edilmesi planlanan askerlerin sevk işlemleri ile ilgili yeni takvimi açıkladı.

Açıklama Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapıldı. 

Askerlik görevi için 23-25 Kasım tarihlerinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı emrine sevk edilmesi planlanan askerlerin sevk işlemleri 22-24 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek.

22-24 Aralık tarihlerinde sevk edilmesi planlananların sevk işlemleri de 26-28 Ocak 2021’e ertelendi. Erteleme sadece Deniz Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlıkları emrine sevki planlanan ve ilk planlamada 22-24 Aralık tarihlerinde sevk edileceği açıklananları kapsıyor.

Kasım ayından aralık ayına ertelenenlerin sevk tarihinde bir değişiklik olmayacak.

22-24 Aralık tarihlerinde sevk edileceği açıklanan yükümlüler sevk tarihlerini e- Devlet’ten takip edebilecek, duyuru metnine https://asal.msb.gov.tr adresinden ulaşabilecek.

MSB tarafından yapılan açıklamada, "22-24 Aralık tarihlerinde sevk edilmesi planlananların sevk işlemleri de 26-28 Ocak 2021'e ertelenmiştir. Erteleme sadece Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı emrine sevki planlanan ve ilk planlamada 22-24 Aralık tarihlerinde sevk edileceği açıklananları kapsamaktadır" ifadelerine yer verildi.


KASIM AYINDAN ARALIK AYINA ERTELENENLERİN SEVK TARİHİNDE DEĞİŞİKLİK YOK

Açıklamanın devamında, "Kasım ayından Aralık'a ertelenenlerin sevk tarihinde bir değişiklik yoktur. 22-24 Aralık tarihlerinde sevk edileceği açıklanan yükümlüler sevk tarihlerini E-Devlet'ten takip edebilecek, duyuru metnine https://asal.msb.gov.tr adresinden ulaşabilecektir" denildi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5860481/askere-gidecekler-dikkat-sevkler-bir-kez-daha-ertelendi