Direksiyon eğitmenlerinin korona korkusu! “Tedirgin çalışıyoruz”

Dünyayı ve ülkemizi saran Koronavirüs salgınında tedbirler kapsamında alınan kısıtlama kararları her geçen gün artarken, bir yandan maske ve mesafe konusunda uyarılar sürüyor.

Kısıtlamalar kapsamında yüz yüze eğitim iptal edilmiş ancak sürücü kurslarındaki direksiyon eğitimlerine devam kararı alınmıştı…

Şehirdeki sürücü kurslarında çalışan eğitmenler, Medyabar Whatsapp Hattına yaşadıkları korkularını yazdı.

İşte o açıklamalar;

“Biz direksiyon hocaları olarak çok sıkıntı yaşıyoruz. Yüz yüze eğitim iptal ancak bizim sağlığımızı düşünen yok. Stresli eğitim vermek zorunda kalıyoruz. Her gün panik içinde işimizin başına gidiyoruz. Aramızda Covid-19 olan eğitmenler oldu. “

“Bütün kurumlardaki hocalar tek tek pozitif çıkıyor ve bir hocamızın babası vefat etti. Ailemiz var korkuyoruz, neden kurslar devam ediyor. Hepimiz tedirgin çalışıyoruz.”

Sakarya merkezde sürücü kursunda direksiyon eğitmeniyim. Yüz yüze eğitimler iptal, direksiyon eğitimleri serbest. Her gün 2 öğrenci ile çalışıyoruz. Kimin kime bulaştıracağını bilmediğimiz bir salgınla karşı karşıyayız. Bazı hocalarımız bu hastalıktan şuan karantinada ve ne olacakları belli değil. Bizde her gün korkarak derslere çıkıyoruz. Sıra bize de gelecek bir gün ve endişeliyiz”.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5861503/direksiyon-egitmenlerinin-korona-korkusu-tedirgin-calisiyoruz