18.Uluslararası Türk Dünyası Sosyal Bilimler Kongresi TÜRKMER koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek

18. Uluslararası Türk Dünyası Sosyal Bilimler Kongresi

Sakarya Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (TÜRKMER) koordinatörlüğünde düzenlenecek olan bilimsel kongrede 8’i yurtdışından toplam 22 bilimsel kuruluşun işbirliğiyle; 109 adeti yurtdışından olmak üzere toplam 211 adet bildiri sunulacak.

2002 yılında bu yanda Türk Dünyası’ndan akademisyen ve araştırmacıları buluşturan Avrasya coğrafyasının en kurumsal bilimsel platformu olma niteliğini tescil eden kongre bu yıl KKTC, Azerbaycan, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Endonezya, Afganistan ve Türkmenistan başta olmak üzere pek çok ülkeden yoğun bir katılım ve ilgi gördü.

Kongrenin açılış oturumunda 2020 yılına damgasını vuran Covid-19 salgınının siyasi ekonomik ve akademik etkileri, Türk Dünyası’nın farklı ülkelerinden gelen akademisyenler tarafından tartışılacak. Eğitim, Siyaset, Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji, İşletme ve İktisat gibi pek çok alandan bildirilerin sunulacağı kongreye ilgi duyan herkes izleyici olarak çevrimiçi ortamdan katılabilecek. Katılıma ilişkin tüm detaylar kongrenin web sitesi www.turkkongre.com ‘da ilan edildi.

- Medyabar, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5865697/18uluslararasi-turk-dunyasi-sosyal-bilimler-kongresi-turkmer-koordinatorlugunde-gerceklestirilecek