İşadamı Ali İhsan Kaya cinayetinde son dakika gelişmesi! 3 yıldır aranan cinayet firarisi Sapanca'da yakalandı

MEDYABAR.COM:- Alınan bilgiye göre; 2004 yılında meydana gelen bir olayın zanlıları arasında yer alan ve 2017 yılından beri hakkında arama kararı bulunan Mehmet Ali Bağdat, Sapanca İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme Soruşturma Büro Amirliği ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. Zanlı emniyetteki işlemlerinin arından Kocaeli Savcılığı'na teslim edildi.

OLAY KONUSU
Kocaeli'de geniş bir kesim tarafından tanınan iş adamı Ali İhsan Kaya, 2005 yılında Kartepe Uzunçiftlik’teki benzin istasyonunda uzun namlulu silahlarla uğradığı saldırı sonrasında yaşamını yitirmişti. Olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında Ali İhsan Kaya’yı öldürdüğü öne sürülen Savaş Uzun, Cihan Cesur, İsmail Halil, Metin Ali Bağdat ve Altay Gökalp Yiğit gözaltına alınmıştı.

SAVAŞ UZUN ŞİŞLENEREK ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ 

Saldırıyı gerçekleştirdiği iddiasıyla tutuklanan Savaş Uzun, tutuklandığı İzmit C Tipi Cezaevi’nde şişlenerek ilk gün yaşamını yitirmişti. Ali İhsan Kaya cinayetinin ardından ise diğer sanıklar Cihan Cesur, İsmail Halil, Metin Ali Bağdat ile Altay Gökalp Yiğit uzun süre yargılanmıştı. Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada son olarak ise zanlılara beraat kararı vermişti.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEDİ 

Yargıtay ise dosyada şok bir karar verdi. Cinayetle suçlanan Cihan Cesur, İsmail Halil, Metin Ali Bağdat ile Altay Gökalp Yiğit için verilen beraat kararı bozdu.  4 sanığında tahammüden adam öldürmekten cezalandırmasını isteyerek yerel mahkemenin kararını bozdu. Bu kararı da yerel mahkemeye gönderdi.
 Böylece uzun yıllardır sonuçlanamayan bir dava daha sonuçlanmış oldu.  Bu olayın aranan sanığı Mehmet Ali Bağdat Sapanca'da yakalanarak gözaltına alındıktan sonra Kocaeli polisine teslim edildi..

 

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5869441/isadami-ali-ihsan-kaya-cinayetinde-son-dakika-gelismesi-3-yildir-aranan-cinayet-firarisi-sapancada-yakalandi