Kahve Denildiğinde A Roasting Lab

Kahve Denildiğinde A Roasting Lab

Kültürümüzün en önemli parçalarından olan çay ve kahve, hayatımıza o kadar girdi ki! A Roasting Lab, özellikle pandemi döneminde başlayan evde kahve demleme çılgınlığı ile büyüme ivmesi yakaladı. Kahve ile alakalı her şeyi bu haberde bulabilirsiniz.

Kahve nedir?

Kahve, yeni kıtaların keşfi ile birlikte Avrupa ve Kuzey Afrika kıtasına taşınan yeşil kahve çekirdeklerinin kavrulmasıyla keşfedildi. Özellikle Yemen yöresinde yoğun şekilde tüketilmeye başlanan kahvenin asıl gelişi Osmanlı Devleti’ne de bağlanmakta.

Günümüzde ise kahve çekirdeği, gerçek bir kafein madeni olarak evlerimizde, dolaplarımızda her daim bulunan bir gıda olarak bilinmekte. A Roasting Lab marka kahveler ise üçüncü dalga kahveci furyasının en kaliteli ve en iyi markalarından birisi olarak evlerimizde.

A Roasting Lab marka kahveler, diğer kahve markalarından farklı olarak A sınıfı single origin kahve çekirdeklerinin özenle kavrulması ve demleme yöntemine göre siparişe özel öğütülmesi ile tanınır oldu. Özellikle ünlülerin ve influencerların tercih ettiği A Roasting Lab marka kahveler, filtre kahve, espresso ve french press demleme yöntemleri ile birlikte tüketiliyor.

Kahve Fiyatları

En popüler kahvelerden birisi olan Colombia kahvesi 40 TL civarında satılırken, Guatemala çeşitleri ise 45 TL civarından satılmakta. Tabi ki bu fiyatlar maliyet değişiklikleri ile birlikte yukarı ya da aşağı yönlü değişebilir. Siz de tüm filtre kahve çeşitlerini incelemelisiniz.

En İyi Kahve

Türkiye’de ve Avrupa’da sevilen A Roasting Lab, kısa süre içerisinde yüz binlerce eve girdi. Bazı yerel marketler, bazı pazaryerleri ve bazı büyük e-ticaret platformlarında satışa sunulan A Roasting Lab markalı kahveler, 30 farklı kafede de demlenerek satışa sunulmakta.

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde faaliyet gösteren, fabrikasını, kavurma atölyesini ve workshop alanlarını burada konumlandıran A Roasting Lab, yakın zamanda farklı şehirlerde de şube sayısını arttırmayı hedefliyor.

Yatırımcıların ilgisini çekmeyi başaran A Roasting Lab, henüz franchise istemiyor ancak yakında işler değişebilir. A Roasting Lab tadım atölyeleri kurmak için gerekli görüşmeleri yapıyor.

Herkes tarafından şiddetle tavsiye edilen A Roasting Lab, Instagram üzerinden de aktif olarak takipçileri ile yenilikleri paylaşıyor. Bir kahveden çok daha fazlası olan, çekirdek kahvede devrim yaratan A Roasting Lab’i mutlaka siz de denemelisiniz.

- Medyabar, Türkiye bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5897604/kahve-denildiginde-a-roasting-lab