Araplara para tatlı geldi! Villalarını yılbaşı için kiraladılar!

MEDYABAR.COM:-
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud'un “Orada 1 dolarım bile kalmayacak” diyerek Türkiye'ye karşı gizli ambargo başlattığı iddiaları sonrası   Sapanca’da çok sayıda gayri menkulleri bulunan Suudiler Sapanca'ya gelişleri de bıçak gibi keserken, boş kalan bu villaları emlakçılar tarafından kiralandığı belirtiliyor.


İstanbul’a yakınlığı nedeniyle ön plana çıkan  Sapanca ilçesi, 4 gün sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı yılbaşında, tatil yapmak isteyenlerin  günler önce tercihi oldu. Otellere gitmek istemeyenler bölgede bulunan vilları kiraladılar. Villa kiraları günlük 2 bin lira ile 8 bin lira arasında vilların oda sayısına göre değişiyor.
Site içerisinde olmayan bağımsız villaların kiralalarının ise 4 günlük 15 bin liraya kadar çıktığı da ifade ediliyor


Sapanca’da kiralık vilların tamamının şimdiden dolduğu belirtilirken, ilçede başta Suudi Arabistanlılar olmak üzere bir çok arabında boş olan villalarının kiralandığı belirtiliyor
Suudi Arabistan’ın Türkiye'ye uyguladığı öne sürülen sonrasında Türkiye'ye dolayısıyla da Sapanca’ya gelmeleri bıçak gibi kesilen Suudiler,  Sapanca’daki boş villalarını  Sapanca’daki emlakçılar aracılığıyla kiraladılar.
İlçede araplara ait yaklaşık 500 lüks villa bulunduğu ve büyük bölümünün de  İstanbul başta olmak üzere çevre illerde oturanlar tarafından yılbaşı tatili nedeniyle 4 günlük paket olarak kiralandığı belirtiliyor.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5921189/araplara-para-tatli-geldi-villalarini-yilbasi-icin-kiraladilar