Karasu Belediye Başkanı Sarı yine üstü kapalı konuştu. 'Beni konuşturmayın'

Karasu Belediyesi’nin 2016 yılı başında İller Bankası’ndan kullandığı 46 milyon liralık kredinin geri ödemesinin yeniden yapılandırmasıyla 46 milyon liralık kredi 64 milyon 329 bin liralık faizle birlikte tam 105 milyon 206 bin liraya yükselmişti..

Buna göre 9 milyon lira ödeme yapan Karasu Belediyesi 2040 yılı sonuna kadar borç ödemek zorunda kalacak. Ödenecek faiz ise 64 milyon lirayla anaparayı geçiyor.

Yapılandırma ile iller bankasınca Karasu Belediyesi'nden yapılan kesintiler 450 bin TL azalacak. Yani Karasu Belediyesi 450 bin TL  her ay iller bankasından fazladan para almış olacak. 

Bununla birlikte uzun vadeye yayılan borç 2040 yılına kadar sürecek. İşte bu durum Sarı'nın yaptığı yapılandırmanın ilçede 'Karasu'nun geleceği ipotek altına alındı' söylemlerine neden oldu.

Son olarak CHP İlçe Başkanı Aykut Süt’ün 12 Aralık’ta yaptığı belediye borçlarına eklenen astronomik faizle ilgili sert açıklamalarda bulundu. 

Bu açıklamalara cevap veren Başkan Sarı 'Beni konuşturmayın' diyerek ilçede bazı kesimleri suçlayan açıklamalar da bulundu.

Karasuhaber.com'da yer alan habere göre Başkan Sarı 'Ahlak' tanıtımı yaparak başladığı açıklamasında önce ahlak dersi verdi sonrada yanlış ve doğrular üzerinde kavramlardan bahsederek yapılandırma sürecini anlattı..

 Sarı açıklamasının sonunda ''Sonra malum ihaleyi alan taşeron firmanın alt taşeron firması kendi müvekkilidir ve olmayan veya çalakalem işlerden dolayı hem belediyeyi hem de ihaleyi alan firmayı dava ettiğinden (olmayan işlerin alacak davası) mahkeme nezdinde bir tezatlık oluşturabilir değil mi?' diyerek şunları söyledi...

 ''Eyy kendini bilmez zevat! Beni konuşturmayın. Bir şeyler söyler; yazarçizerken kime ne söylediğinize,  siz ve mensubu içerisinde olduğunuz bir kısım gurup üyelerinin arkalarınızda neler bıraktığınıza dikkat edin iyi bakın.

Yine aynı fikriyata sahip bazı gurup üyelerinin ise kredi kullanırken, yenilir içilirken maaşa bağlılıkları;  bizim karşı durmamıza karşı “Hizmeti engelliyor” propagandasına sebepken, maaşlar kesilince soluğu gazete köşelerinde vb. yerlerde alıp alınan kredin (anlamadıkları) faiz hesaplarını yapmalarına sebep oldu. Dere kurudu. Şimdi hepsi Karasu sevdalısı…

  Şimdi başkan Sarı'nın 46 milyon liralık krediyle ilgili 'Beni konuşturmayın" demekle kimleri kastettiği ilçede merak konusu oldu.
 

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/5932167/karasu-belediye-baskani-sari-yine-ustu-kapali-konustu-beni-konusturmayin