Bakan Varank SAÜ'de derse katıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, SAÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil Kalabalık'ın verdiği çevrimiçi derse katıldı. Yeğeni Sakarya Üniversitesi'nde okuyan Varank, yeğeninin uzaktan eğitimle katıldığı derste konunun Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yaptığı hizmetlere gelmesiyle derse dahil oldu.

Bakan Varank'ın kendisini tanıtıp söze girmesiyle büyük bir şaşkınlık yaşandı. Dersin hocası Halil kalabalık da Bakan Varank'ın derse katılmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirtti.

Varank derste, 'Yeğenim sizin dersi dinliyordu. Bana, Dayı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın OSB'lerinden bahsediyorlar. Bende derse katılıp, hocama selam vereyim dedim. Dersi böldüğüm için kusura bakmayın.' diyerek bakanlığın OSB'lerle ilgili yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yaşanan bu olayla ilgili olarak SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan da sosyal medya hesabından, 'Prof. Dr. Halil Kalabalık hocanın İmar Hukuku üzerine verdiği bir seminere katılarak gençlere sürpri yapan sayın Bakanımıza @varank teşekkür ederiz' şeklinde bir açıklamada bulundu.

- Medyabar, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/6497273/bakan-varank-saude-derse-katildi