Köselik özgüveninizi zedelemesin!

Sakal ve bıyık kaybının en önemli sebebinin genetik olduğunu belirten Saç Ekimi Uzmanı Vedat Tosun, "Bağışıklık sistemi hastalıkları, deri hastalıkları, erkeklerde erkeklerde testesteron hormonu düşüklüğü dökülmeye neden olabilir. Saç olmayan bölgelerde saçları tekrar kazandırmak için kozmetik uygulamalar ve ilaçlar denense de sonuçlar kısmen yeterlidir. Bunun için tek somut ve kalıcı çözüm sakal ve bıyık ekimidir.

Sakal ve bıyık olmayan veya seyrek olduğunu düşünen herkese sakal ekimi yapılabilir. Sakal ve bıyık ekimi hiç sakalı olmayanlara yapılabileceği gibi, sakal bölgelerinde saçkıran benzeri boşluk alanları için yapılabilir. Ayrıca yara izi olan bölgelere de sakal ekimi yapılır. Saç ekiminde olduğu gibi, ense bölgesinden saç kökleri tek tek alınarak istenen bölgeye nakil yapılarak operasyon gerçekleştirilir. Nakilde iki-üç ay sonra gözle görülür sonuçlar elde edilir. Nakil edilen saç kökleri kısa zamanda, ekildiği bölgenin yapısını ve görünümünü kazanır ve ayırt edilemez hale gelir" diye konuştu.

Hangi Yöntemler ile Sakal Ekimi Yapılabilir?

Yüzün istenilen bölgelerinde kıl kökü transferleri artık doğal bir görünüm rahatlıkla kazandırabiliyor. Doğrudan saç ekimi DHI ya da klasik saç ekimi FUE yöntemiyle yapılan bu ekim işlemleri eğer yönü doğru ayarlanırsa doğal olandan ayırt edilemez. Ense bölgesinden alınan saç kökleri ekilecek bölgeye göre yara izi, seyrek olan alan ya da kaş kontörü üzerine ortalama 250 ile 1.000 greft arasında değişiklik gösterir.

Sakal Ekimi Operasyonundan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüze ekilen saç kökleri doğal olarak belirli süreler içinde uzar. Kaş ve bıyık için doğal olan bu durum kaş bölgesi için özel bakım gerektirir. Bunun için belirli aralıklar ile kaşların bir uzmana düzettirilmesi gerekir. Kaç, sakal ya da bıyık ekiminden sonra yüzde oluşan hafif kırmızılıklar birkaç gün içinde görünmez hale gelir. Saç köklerinin alındığı ense, kol, bacak, göğüs gibi bölgelerde yara izi kalmaz. Saç Ekimi Uzmanı Vedat Tosun “Üç hafta içinde ekilen saç kökleri kendiliğinden dökülür. Bu beklenen bir süreçtir. Dökülme evresinin ardından birkaç ay içinde dökülen köklerin yerine kalıcı olarak yeni saç kökleri çıkar” dedi.

- Medyabar, Türkiye bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/6522722/koselik-ozguveninizi-zedelemesin