Vali Kaldırım:' Çok kritik bir haftadayız'

MEDYABAR.COM/

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından il il 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarının yer aldığı güncel haritayı paylaşmıştı. Yeni haritaya göre Sakarya'daki koronavirüs vakalarının giderek arttığı görüldü. 'Hedef mavi' sloganı ile ilimizde çeşitli farkındalık çalışmaları sonrası yaşanan bu tablo herkesi şok etti.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ise her gün kişisel sosyal medya hesabından vatandaşları uyarmaya devam ediyor. Son olarak çok kritik bir haftada olduğumuzu söyleyen Vali Kaldırım, rengimizi turuncu sonrada maviye çevirmek için bu haftanın çok önemli olduğunu vurguladı.

BU HAFTA NEDEN ÖNEMLİ?

Yeni alınan kararlara göre 15 günde bir illerin renklerinde değişim yaşanıyor. Geçen hafta kırmızı olan Sakarya bu haftada yine kırmızı olarak açıklandı. Önümüzdeki hafta açıklanacak verilere göre Sakarya'da esnafın kepenk açabilmesi ve birtakım tedbirlerin gevşetilebilmesi için bu hafta Sakarya için kritik öneme sahip.

VALİ KALDIRIM TAZİYE KONUSUNA DİKKAT ÇEKMEYE DEVAM EDİYOR

Vali Kaldırım daha önce Sakarya'daki bulaş'ın yüzde yetmiş ikisinin ev ziyaretleri ve taziyeler olduğunu açıklamıştı. Yine yaptığı açıklamada taziyeye değinen Vali Kaldırım, ''Mevlid yapmadan da uzaktan okuyacağımız dualarla görevimizi ifa edebiliriz'' diyerek vatandaşları tekrar uyardı.

Valilikten yapılan paylaşım şu şekilde;

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/6560319/vali-kaldirim-cok-kritik-bir-haftadayiz