Motosiklet hırsızlığı kamerada! Elini kolunu sallayarak çaldılar

MEDYABAR.COM

Olay, Adapazarı ilçesi Tepekum Mahallesi’ndeki bir apartman dairesinde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, apartman girişinde üzeri battaniye ile örtülü olan 8 bin lira değerindeki motosiklet, isimleri öğrenilemeyen 2 hırsız tarafından direksiyon kilidi kırılıp çalındı.

Hırsızlık olayı, motosiklet sahibinin sabah uyandığında motosikleti yerinde görmeyince çevredeki kameraları incelemesi sonucu ortaya çıktı.

Güvenlik kameraları tarafından kaydedilen görüntülerde, sabaha karşı maskeli iki kişinin elini kolunu sallayarak apartman dairesine girmesi ve motosikleti alarak hızla kaçmaları yer alıyor.

Cumhuriyet Polis Merkezinde motosikletini çalanlardan şikayetçi olan Ramazan Sarı, “İlk önce bizim sokaktan birlikte geçerken birisi direk binanın içine giriyor diğeri durmadan gidiyor. Sonra binaya giren çıkıp diğerinin yanına sokak başına gidiyor. Tekrar ikisi bir gelip binaya girip motoru alıp gidiyorlar. Motorun kendi direksiyon kilidini kırıp, çalıştırmadan alıyorlar. Motorun üzeri battaniye örtülüydü. İnşallah bulunur, bir liraya çamaşır suyu satıp aldım onu ben” diye konuştu.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/6817858/motosiklet-hirsizligi-kamerada-elini-kolunu-sallayarak-caldilar