Aktaş’tan 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü günü mesajı

Demokrasi ve Atılım Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Ömer Aktaş açıklamasında: Birleşmiş Milletler tarafından 1993 yılında alınan bir karar doğrultusunda, 3 Mayıs tarihi tüm çağdaş ülkelerde olduğu gibi, ülkemizde de " Dünya Basın Özgürlüğü Günü" olarak kutlanılmaktadır.

 

Gazeteciler, bir toplumun gözü, kulağı ve dilidir. Gece-gündüz, tatil-bayram demeden çalışan, büyük bir özveri ve emek harcayarak, toplumu aydınlatmak için adeta bütün zamanını işine adar. Basın mensubu bu görevi yaparken evrensel hukukun standartlarından sapmadan, milletlerin, bireylerin hak ve hürriyetlerine saygı duyarak hareket eder.

 

Basın mensupları dünyanın dört bir yanında olduğu gibi, ülkemizde ve ilimizde de toplumun ihtiyaç duyduğu her konuda araştırma, bilgilendirme, aydınlatma ve kamuoyu oluşturma hizmetini yerine getirmektedir. Bu önemli görevi yerine getiren basın mensuplarının çalışmalarını özgürce yapabilmesinde basın özgürlüğünün büyük önemi vardır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, “3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Gününü” kutlar, değerli basın mensuplarımıza çalışmalarında başarılar dilerim." dedi.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7043743/aktastan-3-mayis-dunya-basin-ozgurlugu-gunu-mesaji