Duvar Kağıdında Model Seçimi Nasıl Olmalı  

Duvar Kağıdında Model Seçimi Nasıl Olmalı  

Evlerimizi renklendirmek ve tarz katmak için duvar kağıtları çok büyük bir önemi vardır. Eskiden duvarlarda boya kullanılıyor olsa da yeni tasarlanmış modern evlerde çeşitli duvar kağıdı kullanılmaktadır. Seçeceğiniz duvar kağıdının renkleri, tasarımı, modeli, 3d duvar kağıtları olması gibi bir çok etmen evin dekorasyonunda büyük oranda etkiler.

Duvar Kağıtları İle Eşsiz Ev Tasarımları Yapma

Yaşam alanlarımızı hareketlendirmek ve daha modern görünmesini sağlamak için duvar kağıdı seçimi önemli ama gel gelelim evinizde uygulayacağınız duvarın seçimi de önem taşıyor. Duvar kağıdı model seçimi yaparken mobilyalarınızla olan uyumu da çok önemlidir. Sizin tarzınızı yansıtmasını istediğiniz duvar kağıtları yanlış bir duvar seçimi ile evinizi daha boğuk ve daha dar gösterebilirken öyle bir tasarım seçersiniz ki evinizi modern ve şık gösterir hem de  daha ferah gösterebilir.

Evlerinizin duvarlarını değiştirerek eşsiz tasarımlar oluşturabilirsiniz. Örneğin bebek odası duvar kağıdı için eğlenceli ve renkli bir duvar kağıdı seçerken salonunuz için daha asil bir model oturma odanız için de daha rahat ve konforlu gösterecek bir model seçebilirsiniz. Koridorlarınız eğer dar ise 3 boyutlu duvar kağıdı seçerek daha derin ve geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Salonlarda Duvar Kağıdı Seçimi

Salonunuzda tekli büyük koltuğunuz varsa arkasına koltuğu ön plana çıkaracak suluboya görünümlü duvar kağıdı seçebilirsiniz. Salonun tamamında duvar kağıdı kullanmanızda şart değil mesela, belli yerleri boyayarak, belli yerleri de duvar kağıdı yaparak dekorasyona zenginlik katabilirsiniz.

Bu nokta da sizin zevkiniz ve bakış açınız da çok önem teşkil eder. Göz önünde olan duvarlara duvar kağıdı uygulamak mantıklı olabilir ancak bunu seçerken e gözü tırmalamayacak model seçimi yapmak da önemlidir. Yoksa tasarım yapayım derken kötü bir görüntü ortaya çıkabilir. Örneğin televizyonun arkasındaki duvar ön plandadır ve görsel açıdan farklılık katabilmek adına bu duvarı uygun duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Geç odaları için uygun dünya hartası duvar kağıtları da oldukça popüler olduğu için mobilya ve oda içi dizayna göre seçimler yapabilirsiniz.

3d Duvar Kağıtları Nasıl Temizlenmeli

Bir duvar kağıdında aranan en önemli özellik kolay temizleniyor olmasıdır. Eğer kaliteli bir duvar kağıdı seçimi yaptıysanız ve duvar kağıdını yapıştırma esnasında hiç hava kabarcığı bırakmadan yapıştırma yapabildiyseniz işiniz çok kolay olacaktır. 3d Duvar kağıdı temizlemede toz alma işlemi yapar gibi kolay temizleyebilirsiniz ancak burada seçtiğiniz duvar kağıdının leke tutmaz özellikte olması gerekir. Aksi takdirde evinizin ortasında kötü bir görünüm oluşturacaktır.

Duvar Kağıdı Çeşitleri Nelerdir

Evinizde hoş motifler oluşturmak istiyorsanız öncelikle duvar kağıdı çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda olacaktır.

Astar; Astar dediğimiz aslında bir görünüm için değil de asıl duvar kağıdını yerleştirmeden önce zemie uygulanan bir ön işlemdir.

Flok; genellikle lüks odalar için kullanılan bu duvar kağıdı çeşidi kadifemsi bir dokuya sahiptir. Herhangi bir odayı gösterişli kılmak için uygulaır.

Vinil; Bu tür duvar kağıdı tuvalet ve banyolarda kullanılır. Bunun asıl sebebi ise dayanıklı bir yapıya sahip olması ve rutubeti tutmasıdır.

Folyo / Metalik; Mekanlara ışıltı katmak için kullanılsa da en ufak bir çiziği dahi gösterirler. Bu sebeple pürüzsüz bir duvara dikkatli yapıştırılmalıdır.

Duvar Kağıdı Nereden Alınır

 En iyi duvar kağıdı seçimleri yapabilmek için online web sitelerini inceleyebilirsiniz. Tüm seçenekleri aynı ana görebilir ve evinizin her odasına uygun olanı kolayca bulabilirsiniz. Yapıştırma yapacağınız duvarınızın tüm ölçülerini hesaplayıp seçenekleri uygun seçenekler ve duvar kağıdı fiyatları hakkında bilgilere https://duvarkapla.com/  adresinden ulaşabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

- Medyabar, Türkiye bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7072929/duvar-kagidinda-model-secimi-nasil-olmali