Serdivan ilk sırada! İşte müstakil evleri prim yapan 3 ilçe

Son bir yılda müstakil bahçeli evlere yönelik talepte ve bu konutlardaki fiyatta yaşanan artışı inceleyen " Pandemi Döneminde Müstakil Ev Trendleri" başlıklı rapor yayımlandı. Rapora göre ilimizde Serdivanda müstakil ev fiyatları yüzde 72 arttı..

Rapora göre, tüm dünyayı etkisi altına alan salgın, ihtiyaç ve talepleri yeniden şekillendirdi. Tam kapanma ve uzun süreli sokağa çıkma yasağı uygulamaları sonrası vatandaşlar şehir hayatından uzak, bahçeli ve müstakil ev arayışına yöneldi.

Bahçeli müstakil ev kategorisinde salgın döneminde yıldızı parlayan bölgelerden İzmir 9 ilçeyle ilk sırada yer alırken, İzmir'i, 7 ilçeyle İstanbul, 5 ilçeyle Muğla izledi. Sakarya'dan 4, Adana ve Balıkesir'den 3'er, Ankara, Bursa, Gaziantep, Konya, Kayseri, Tekirdağ, Antalya ve Aydın'dan 2'şer, Çanakkale, Afyon ve Osmaniye'den 1'er ilçe listeye girmeyi başardı.

Sapanca, Marmaraereğlisi, Burhaniye ve Ayvacık alternatif güzergahları oluşturuyor

Özellikle İstanbul'a yakınlığı ve ulaşım kolaylığı açısından ön plana çıkan Balıkesir, Sakarya, Tekirdağ ve Çanakkale'de değer artışı yaşansa da bu kentler erişilebilirlik açısından fırsatlar sunuyor.

Son bir yılda bahçeli müstakil evlerin en çok talep gördüğü ilçeler arasında Sapanca, Marmaraereğlisi, Burhaniye ve Ayvacık alternatif güzergah olarak öne çıktı.

Son bir yılda bu konutların fiyatlarının en çok arttığı ilçeler arasında ilimizde 3 ilçe öne çıktı..
Buna göre artışlar Serdivan'da yüzde 72, Sapanca'da yüzde 43, Adapazarı'nda yüzde 41, ile ilk 3 sırada yer aldı

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7074121/serdivan-ilk-sirada-iste-mustakil-evleri-prim-yapan-3-ilce