Akar:'Ramazan Bayramı, şüphe yok ki İslam nuruyla atan yüreklerde yerini bulacaktır'

MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Akar bayramların  İslam medeniyetinin ise temelinde yer alan hoşgörü ikliminin sembolleşmiş değerleridir ifadelerini kullandı. 

Akar'ın Ramazan Bayramı mesajı şu şekilde;

''Mübarek üç ayların en kıymetlisi, kutsal kitabımız Kur’an ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, sultanı Ramazan ayını tamamlamanın hüznü, nefislerimizin bir kez daha terbiye edildiği, benlik duygularının törpülenerek paylaşmada ve sabırda biz olabilmenin şuuruna erişildiği Ramazan Bayramı, şüphe yok ki İslam nuruyla atan yüreklerde yerini bulacaktır.

Toplumsal dayanışmayı ve barışı ifade eden bayramlar birlik ve beraberliğe vesile olmasından dolayı kültürümüzün ayrılmaz bir parçası, İslam medeniyetinin ise temelinde yer alan hoşgörü ikliminin sembolleşmiş değerleridir.

Son yıllarda tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, ülkemizi olduğu kadar tüm İslam beldelerini de olumsuz yönde etkilemiş, toplumsal ve beşeri alışkanlıklarımızda zorunlu değişimlere sebep olmuştur.

Ancak bu zorunluluk halinin geçici olduğu fikrinden hiç vazgeçmeden ve bilim insanlarımızın yaptığı yönlendirmelere azami seviyede riayet ederek, bizi biz yapan değerlerimizi yaşayacağımız yarınlara beraberce ulaşabileceğimizi unutmamamız gerekir.''

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7170477/akarramazan-bayrami-suphe-yok-ki-islam-nuruyla-atan-yureklerde-yerini-bulacaktir