Başkan Sarı'ya tehditten 5 ay hapis cezası

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı hakkında 2013 yılında açılan davada karar çıktı.

İCRA MÜDÜRÜ'NÜ TEHDİT VE HAKARET

İlçe Başkanı olduğu dönemde Avukat olarak takip ettiği bir dosya ile ilgili İcra Müdürü ile tartışan Başkan Sarı hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu.

Dosyaya sahte evrak soktuğu iddia edilen Avukat Sarı hakkında, bu konuyla ilgili icra müdürü tehdit ettiği ve hakaret içeren sözler söylediği iddiasıyla Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı. Avukat olduğu için Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan Sarı hakkında karar açıklandı.

SAHTE EVRAKTAN BERAAT

Ağır ceza mahkemesi Sanık Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı'nın evrakta  sahtecilik suçlamasına yönelik kararı da açıkladı. Hakim, İshak Sarı hakkında her ne kadar resmi belgede sahtecilik suçundan  kamu davası açılmış ise de yüklenen fiilin kanunda suç olarak tanımlanmaması sebebiyle beraatine hüküm verdi. Böylelikle Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı hakkında açılan sahte evrak suçlamasından beraat etti.

MAHKEME O SUÇTAN HAPİS CEZASI VERDİ

Mahkeme Başkanı, İshak Sarı'nın görevli memura alenen hakaret suçu ile ilgili olarak hakaretlerin karşılıklı işlendiğine hükmederek beraatine hükmetti.

Fakat Mahkeme başkanı, Sarı'nın tehdit suçunun işleniş şekli, yer ve zamanı dikakte alınarak 6 ay hapis cezası verdi. Sanık Sarı'nın yargılama sırasındaki davranışları ile indirim yaparak cezayı 5 ay hapis cezası olarak açıkladı. Mahkeme ayrıca hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7171621/baskan-sariya-tehditten-5-ay-hapis-cezasi