Adı işletmeciliğini yaptığı restaurant ile özleşmişti

MEDYABAR.COM: 80 ve 90'lı yıllarda Sakarya'da sosyal hayatın önemli yerlerinden biri olarak hafızalarda yer alan Sapanca Gölü Aşağı Dereköy'de göl kenarında bulunan 'Metin Restaurant'ın' sahibi Sakaryaspor'un efsane 1965 kadrosunda yer alan,Metin Fıçıcıgil  dün İstanbul'da geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını yitirmişti.
   Uzun yıllar adını verdiği Metin Restaurant'ta Sakarya sosyal hayatına renk katan isim olan  Metin Fıçıcığil ,restaurantının dönemin Valisi M.Cahit Kıraç tarafından yıktırılması üzerine yıllardır yaptığı işletmeciliğe veda etmiş İstanbul'da yaşamını sürdürmeye başlamıştı. 
  Metin Restoran'ın yıkılması sonrasında bir süre  Kocaeli  Kerpe'de aynı isimle yeni bir açarak işletmecilik yapan Fıçıcıgil, dün 80 yaşında hayata gözlerini yumdu. Fıçıcıgil  Erenler Mezarlığında toprağa verildi..

Sakaryaspor’un eski futbolcularından Metin Fıçıcıgil’in işlettiği Metin Restaurant da tıpkı Çark Gazinosu gibi ailelerin huzur içinde eğlendikleri gözde bir mekandı. Metin Restaurant’ta da hep ünlü sanatçılar sahne alırdı. Örneğin Muazzez Ersoy ilk olarak Metin Restaurant’ta sahne almıştı.

 Metin Restaurant, E-5 Karayolu kenarında olduğu için zamanın siyasetçilerinin de tercih ettiği bir mekandı. Örneğin Süleyman Demirel, Turgut Özel çok kez Metin Restaurant’a özellikle yayın şişi yemek için uğrarlardı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7178006/adi-isletmeciligini-yaptigi-restaurant-ile-ozlesmisti