Hendek’te bu kanayan yarayan suçlusu kim? 

Hendekli olan İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Hendek’te kentsel dönüşüm altında yıllar önce mağdur edilen ve yıllardır sorunu çözülmeyen vatandaşlarla buluştu. 

Vatandaşları dinleyen Dikbayır, burada sorunları dinleyerek konunun takipçisi olacağını söyledi. İşin garip tarafı yaklaşık 7-8 önce mağdur edilen vatandaşların sorunu çözüme kavuşmazken, hatta bu sorun hiç gündeme bile gelmezken olay bu aralar iç siyaset malzemesi yapıldı. 

Belediye eski başkanı Ali İnci döneminde mağdur edilen, İrfan Püsküllü döneminde çözülmeyen bu sorunun yıllarca görmezden gelinmesi, sanki şimdiki Başkan Turgut Babaoğlu vatandaşları mağdur etmiş gibi hava estirilmesi garipseniyor. 

Vatandaş mağdur olurken, mağduriyetleri gündem bile olmazken Devlette devamlılık esastır sözleriyle yapılan ucuz siyaset eleştiri konusu oldu. 

Dikbayır’ın bu konuyla ne kadar ilgilendiği, bu zamana kadar neden olayın takipçisi olmadığı merak ediliyor.

Sorunu çıkaran, vatandaşı mağdur eden yıllarca konuşulmazken,  çözüm için mücadele eden Babaoğlu’na yönelik dönüşümsel saldırı Hendek’teki içi siyaseti bir kez daha gözler önüne serdi.

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7180644/hendekte-bu-kanayan-yarayan-suclusu-kim