Akyazı Belediye Meclisi toplandı

Yapılan toplantıda 5 maddelik gündem oylandı 1,2 ve 3.üncü maddeler oy birliği ile komisyonlara havale edilirken Yongalık ve Güzlek Mahallelerinin Kırsal yerleşme konusu ile ilgili maddelere MHP’li üyelerin çekimser oy kullanırken madde oy çokluğuyla kabul edildi

Akyazı belediye Mayıs ayı meclis toplantısı Bilal Soykan başkanlığında yapıldı. Meclisin açılışında konuşan belediye başkanı Bilal Soykan 2 Haftalık bir gecikmeyle olağan meclis toplantımızı yapmak üzere toplanmış bulunmaktayız. Meclis toplantımızın ilçemize ve belediyemize hayırlı olmasını ve hayırlara vesile olmasını diliyor hepinize hoş geldiniz diyorum.

Öncelikle geride bırakmış olduğumuz Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Ramazan ayı boyunca yapmış olduğumuz ibadetleri, tutmuş olduğumuz oruçları, verdiğimiz zekat-fitre-sadaka- hayır ve hasanatların Cenabı Allah(cc)tan kabulünü diliyorum.Ramazan ayı ile birlikte başlayan ve giderek şiddetini arttıran Terör Devleti İsrail’in Filistin Devleti ve Halkına uyguladığı zulmü, şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz, Devletimizin ve Milletimizin bekası için gece gündüz demeden mücadele eden tüm şehitlerimize, Zulme karşı boyun eğmeden İlk Kıblemiz Mescid-i Aksa’ya sahip çıkan ve sonucunda vefat eden Filistinli Kardeşlerimize, Allah (cc) rahmet, yaralılara şifalar acil diliyorum. İnanıyoruz ve biliyoruz ki bütün zalimlerin başına gelen İsrail’in başına da gelecektir. Temenni ediyoruz tıpkı Karabağ’da olduğu gibi Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü de Milletimiz eli ile olsun.Rabbim Devletimizin, Milletimizin ve Hükümetimizin yardımcısı olsun dedi.

Meclis oturum ücretleri Filistin’e gönderilecek

Ak Parti gurubu adına gündem dışı konuşan Abdürrahim Atmaca Buruk bir bayram yaşadık, Lanetli kavim İsrail tarafından ilk kıblemiz olan Mescidi Aksa’ya yaptığı zulümleri yaşadık.Lanetli kavim bu zulümleri yaparken maalesef Müslümanlar olarak bir araya gelemedik. Tek kurtuluş olarak sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan görülüyor Allah’ım ona güç kuvvet versin tez günde Mescidi Aksa asıl sahiplerine dönsün dedi. Atmaca meclis oturum ücretlerinin de Filistine gönderilmesini istedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7184487/akyazi-belediye-meclisi-toplandi