3000 TL ve 5000 TL hibe desteği nasıl alınır? Esnaf desteği başvurusu nasıl yapılır, şartları neler?

Tam kapanma sürecinin sona ermesinin ardından kademeli normalleşme dönemi başladı. Bu sürece ilişkin detaylar bu akşam gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sonrası Başkan Erdoğan tarafından açıklandı. Toplantının gündem maddeleri arasında esnafa destek paketi de yer alıyor. Vatandaşlar, "esnafa destek paketi ne zaman açıklanacak ve destek ne kadar olacak" sorusunun yanıtını araştırıyor. Bu kapsamda; esnafa 3 Bin TL hibe desteği müjdesi Başkan Erdoğan tarafından açıklandı. Buna göre; 1 Milyon 150 Bin esnafa 3000 TL hibe desteği nasıl alınır? Esnaf desteği başvurusu nasıl yapılır ve şartları nelerdir? İşte bilgiler!

Salgın tedbirleri sebebiyle işlerine ara veren esnaflarımıza iki grup halinde destek olacağız. Birinci grupta kahvehane kafe, düğün salonları, kantinler kırtasiyeler, internet kafeler, lunapark gibi işletmeler yer alıyor. 235 bine ulaşan bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapılacak.

SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

- Medyabar, Koronavirüs bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7185745/3000-tl-ve-5000-tl-hibe-destegi-nasil-alinir-esnaf-destegi-basvurusu-nasil-yapilir-sartlari-neler