Sedat Peker, Hadi Özışık'ı ifşa edip meydan okudu! 'Beni yalanlamayın, yerle yeksan ederim'

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, İnternethaber sitesinin sahiplerinden Hadi Özışık’la yaptığı görüntülü konuşmayı paylaştı.
 
Peker, örgütüne yönelik Türkiye’de düzenlenen operasyonun ardından, yurt dışındaki evinden video çekerek sosyal medya hesaplarından paylaşmaya başlamıştı. Peker, Yeldana Kaharman’ın ölümü, Bodrum Marina’nın el değiştirmesi ve diğer konularla ilgili çeşitli iddialar dile getirmişti. 4’üncü videosunda ise kendisini “Pislik mafya” diye niteleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu için, “Bana ‘Hakkında dosya hazırlanıyor’ dedi” diye konuşmuştu. Peker, son videosunda her hafta Soylu’nun ‘canını yakacağını’ söyleyip iddialarıyla ilgili elinde delil bulunduğunu da öne sürmüştü.
 
 
Halk TV’ye konuşan CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Peker’le Soylu arasında bir gazetecinin aracı olduğunu belirtmişti.
 
Özel şunları söylemişti: “Süleyman Soylu’ya çok yakın bir gazeteci Sedat Peker ile bir görüşme gerçekleştirdi mi? Yaptığı görüşmede ‘Yeni videolar yayınlama. Bakanımız seninle ilgili bir şeyler söyleyecek ama sinirlenme, kapatalım bu işi’ dedi mi? Sonrasında Süleyman Soylu’nun Sedat Peker ile ilgili açıklamalarından sonra, Sedat Peker çektiği bir videoyu o gazeteciye yolladı mı? O gazeteci o videoyu Süleyman Soylu’ya izletti mi? Sonra dönüp Peker’e, ‘Aman bu videoyu yayınlama’ dedi mi demedi mi? Süleyman Soylu ve Sedat Peker arasında Süleyman Soylu’ya yakın bir gazeteci, Süleyman Soylu’nun mesajlarını halihazırda iletiyor mu iletmiyor mu?”
 
Sosyal medyada söz konusu gazetecinin Hadi Özışık ya da Süleyman Özışık olabileceği öne sürüldü. Bunun üzerine Hadi Özışık, Halk TV’ye çıkarak, “Görüşen şerefsizdir” dedi.
 
‘Son söz’ü Peker söyledi
 
Peker, Twitter’dan art arda Hadi Özışık ile görüntülü konuştuğu iki video yayınlayarak şunları kaydetti: “Kıymetli dostlarım, İnternethaber sitesinin sahibi olan Hadi Özışık – Süleyman Özışık kardeşler en yakınları olan Süleyman Soylu’yla benim aramda aracılık yaptıklarını yalanlamışlar, söyleyen şerefsizdir demişler. Ben kimseye hile yapmam, ancak kendimi de rezil duruma düşürmem. 2) Anlatımlarımda ismi geçen herkesi uyarıyorum. Beni yalanlamayın, herkesi rezil ederim. Adam gibi dik duracağız. Yoksa yerle yeksan ederim!“
 
Videolarda Özışık, Peker’le gayet samimi bir şekilde sohbet ediyor. Arada “Sen haklısın… Seninle dostluğuma devam ediyorum… Nasıl istiyorsan öyle yap… Canımsın benim… Moralini bozma” diyor.
 
Özışık, eski bakan Mehmet Ağar için, “Aptal herif” ifadesini kullanıyor. Özışık, Soylu’ya, “AK Partililerden bir tanesi konuşmuyor, sen kendini niye ortaya atıyorsun” diye sorduğunu aktarıyor. Ayrıca Soylu ve Peker’i kastederek, “İki dostumun arasında kaldım” diyor.
 
İkinci videoda Özışık, Peker’in videolarından birinde kendi adını geçirmesinin hiç iyi olmadığını söylüyor, o bölümün kırpılmasını istiyor.

- Medyabar, Türkiye bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7190599/sedat-peker-hadi-ozisiki-ifsa-edip-meydan-okudu-beni-yalanlamayin-yerle-yeksan-ederim