SATSO meclisinde siyaset polemiği!

SATSO Mayıs ayı meclis toplantısı Talip Kuriş başkanlığı’nda gerçekleştirildi.

Toplantının ilerleyen bölümlerinde kürsüye çıkan meclis üyesi Nihat Cinoğlu, “Demir ve çelik bulamıyoruz. Nasıl çözülecek bilmiyoruz. SATSO olarak aksiyon alabilmemiz mümkün mü bilmiyorum. Ama başkanımızın bu konuya eğilmesini istiyorum. Söylemediklerimiz söylediklerimizden çok daha fazla. Ekonominin tek açmazı yönetilememek. Kaynak sorunumuz yok idrak sorunumuz var.

Elimizdeki firmalar yabancı şirkete dönüyor. Bunun suçlusu kim. Son zamanlarda ortalıkta dolaşan haberlerde rezaletler ortaya dökülüyor bizde bunların şahidi oluyoruz. Sözün kısası yeter anlayana” ifadelerini kullandı.

“ÜSTÜ KAPALI SİYASET KONUŞMASI YAPTI”

Bunun üzerine söz alan SATSO eski başkanı meclis üyesi Mahmut Kösemusul, “Nihat bey 2002 yılını işaret ederek üstü kapalı siyaset konuşması yaptı. Önümüzdeki meclise hepimiz dersimizi çalışıp da gelelim hepimiz gerçekleri söyleyelim.

Ülkede bu kadar yapılanları yok sayarak gelecekler ilgili plan yapmaması lazım. Son 20 yıldaki yapılan yatırımlar, imkanlar bir de onlara bakalım. Pandemi ile gerçekleri ayırmamız lazım. Uygun görürseniz Nihat beyin bahsettiği konularda dersime çalışarak bir şeyler anlatmak isterim. Bu şemsiye altında ilimizin sosyal ve ekonomik anlamdaki gelişmelerini konuşacağız, siyaset konuşacaksak bende konuşmak isterim” diye konuştu.

“BİZ BU KÜRSÜLERE SİYASETİ SOKMUYORUZ”

SATSO Başkanı Akgün Altuğ da “Siyasete girmiyoruz arkadaşlar. Siyaset konuşmak isteyen oda binasının dışına çıkar orada konuşur. Biz bu kürsülere siyaseti sokmuyoruz. Siyasete girdik mi izin vermeyiz. Nihat Cinoğlu ağabeyim bu şehirde doğruları söyleyen belki tek kurumumuz. Biz inandığımız şeyleri söylüyoruz. Ses tonumuza göre değerlendirme yapmak çok doğru değil” dedi.

SATSO Meclisinde meclis üyesi Nihat Cinoğlu'nun hükümeti eleştiren sözlerine karşılık cevap vermek isteyen SATSO eski başkanı meclis üyesi Mahmut Kösemusul  sözleri ile tüm bu yaşananların görüntüleri
SATSO'nun sosyal medya hesabında yayınlandı..

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7223063/satso-meclisinde-siyaset-polemigi