Nakliyat Firmaları İle Yaşanabilecek Sorunlar

Sıklıkla ev ya da ofis değiştirenler taşınma sürecinin  ne kadar yorucu ve stresli olduğunu çok iyi bilir. Özellikle nakliyat firmaları ile problem yaşandığında bu süreç çok daha stresli bir boyut kazanabiliyor. Taşınma konusunda deneyim bir olmayanların nakliyat firmaları ile hangi sorunları yaşanabileceği konusunda mutlaka bilgi sahibi olması gerekir. Böylelikle firmalar ile anlaşırken hangi hususlara dikkat edilmesi gerektiği konusunda da daha titiz davranabilirler.

Mobilyaların Sarılması

Sıklıkla yaşanan hususların başında mobilyaların sarılması geliyor. Nakliyat firmaları genellikle evden eve taşıma anlaşması yapıldığında tüm eşyaların kolileneceğini belirtiyor. Ancak özellikle mobilyaların sarılık sarılma de konusunda bir detaydan söz edilmeyebiliyor. Dolayısıyla ev sahiplerine mutlaka mobilyaların sarılıp sarılmayacağı konusunda nakliye firması ile görüşmesi gerekir.  Aksi halde taşınma sırasında mobilyaların çizilmesi söz konusu olabilir.

Ekipteki Kişi Sayısı

Taşıma işleminin ne kadar kısa sürede tamamlanacağı nakliye firmasının ekibindeki kişi sayısı ile de yakından ilgilidir.  Şayet bu konuda bir görüşme yapmadıysanız sadece iki kişiyle taşınma hizmeti alabilirsiniz. Elbette bu durum eşyaların taşınmasının saatlerce süreceği anlamına gelir.  Dolayısıyla mutlaka kaç kişilik bir ekip ile hizmet sunulduğu konusunda da nakliye firmaları ile görüşmeniz gerektiğini belirtelim. En az 4 kişilik bir ekiple hizmet sunan nakliye firmalarını tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır.

Son Anda Değişen Fiyat!

Özellikle profesyonel olmayan nakliye firmaları ile çalışmanız durumunda son anda fiyat değişiklikleri ile karşılaşabilirsiniz. Firmalar amaçlarınız gün ve saatte eve geldiklerinde eşyaların sanılandan çok daha fazla olduğu gibi bazı gerekçelerle fiyatı yükseltebilir. Bu sorunu yaşamak istemiyorsanız mutlaka nakliye firması ile net bir fiyat konuşmalısınız. Bununla birlikte evde bulunan eşyalara dair bilgi verebilir ve böylelikle fiyatın kesinleşmesini sağlayabilirsiniz.

Bu noktada sizlere önerimiz profesyonel bir hizmet almanız için Rahattasin.com adresine tıklamanız olacak. Bu site üzerinden nakliye fiyatı hemen öğrenilebiliyor ve aynı zamanda rezervasyon işlemi de rahatlıkla yapılabiliyor. Fiyatın sonradan değişmesi ya da ekipteki kişi sayısının sonradan azalması gibi can sıkıcı durumlarla karşılaşmıyorsunuz. Böylelikle taşınma sürecin problemsiz bir şekilde tamamlanması mümkün hale geliyor. Bununla birlikte firmanın gayet makul fiyatlar sunduğunu da bilmeyenler için aktarmakta fayda var.

- Medyabar, Türkiye bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7229660/nakliyat-firmalari-ile-yasanabilecek-sorunlar