Sakarya'nın 5 ilçesindeki 8 mahalle sandığa gidiyor!

MEDYABAR.COM

Bu Pazar günü Sakarya'nın 5 ilçesinde sandıklar tekrar kurulacak. Akyazı ve Geyve ilçelerindeki dört mahallede muhtarların hayatlarını kaybetmesi ile boşalan muhtar koltuğu için tekrar seçime gidilecek. Aynı zamanda Pamukova Turgutlu Mahallesi Muhtarının geçirdiği rahatsızlıktan dolayı geçtiğimiz yıl görevinden ayrılması nedeniyle de Pamukova'da sandıklar tekrar kurulacak.

Aynı zamanda Söğütlü'de bir, Karasu'da da iki mahallede muhtar seçimi yapılacak. 

Böylelikle Pazar günü Sakarya'nın 5 ilçesindeki 8 mahallede seçim olacak.

Genelgeye göre 6 Haziran’da yapılacak muhtarlık ve ihtiyar heyeti/meclisi üyeliği seçimleri ile halk oylamasında görev alacak kişi ve seçmenler, “yüksek” ve “çok yüksek risk” grubundaki illerde sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.

AKYAZI

Erdoğdu Mahallesinde 3 Muhtar adayı yarışacak.

Mevcut Muhtar Ender Özgür Yıldız yeniden aday olduğunu açıklarken Muhsin Akgün ve Vedat Sarıgedik’inde adaylık için çalışma yaptığı gelen bilgiler arasında, Erdoğdu Mahallesinde 3 sandıkta 734 seçmenin oyları ile muhtarlık seçimlerine gidiyor.

Küçücek İstiklal Mahallesinde 4 Aday Yarışacak.

Mevcut Muhtar Yaşar Kaymak yeniden aday olurken Mahmut Boğaz, Hasan Köymen ve Nevzat Yılmaz adaylıklarını açıkladılar. Küçücek’te 4 aday 5 sandıkta 1421 seçmenin oyları ile muhtarlık seçimi için yarışacaklar.

GEYVE

Geçen yıl 27 Mart 2020 günü traktör kazası sonucu hayatını kaybeden Alıplar muhtarı Ali Rıza Özenç ve 6 Şubat 2021 günü yine traktör kazasıyla hayatını kaybeden Hisarlık muhtarı Erol Yiğit'ten boşalan mahalle muhtarlığı için 6 Haziran 2021 Pazar günü seçim yapılacak.

PAMUKOVA

2019 yerel seçimlerinde Turgutlu Mahallesi Muhtarı seçilen Tuncer Kiracıoğlu, 2020 yılı ağustos
ayında geçirdiği rahatsızlık sonucu görevinden ayrıldı. Kiracıoğlu’nun görevden ayrılması sonrası 1 Aza İsmail Dereli Muhtarlık görevini yürütüyordu.

Turgutlu Mahallesinde 569 seçmen 2 sandıkta oy kullanacak. 3 Muhtar adayının yarışacağı seçimlerde, muhtar adaylarının içinde Pamukova'nın yakından tanıdığı isim Sedat Çolak'da ( Bisikletçi Sedat) var. Muhtar adayları seçime 3 gün kala çalışmalarını yoğunlaştırırken Turgutlu Mahallesinin yeni Muhtarı ve İhtiyar heyeti 06 Haziran Pazar günü akşam saatlerinde belli olacak.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7253360/sakaryanin-5-ilcesindeki-8-mahalle-sandiga-gidiyor