Akyazı ve Kız İmam Hatip’ten Teknofest 2021’de büyük başarı

Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Havva Sevde BAYRAK ve Zehra Ceren Yüksel’in birlikte hazırladıkları ve daha önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından örnek proje seçilen geçen yıl Gaziantep’te düzenlenen TEKNOFEST Uzay ve Teknoloji Festivalinin yarışmasına İnsanlık yararına Teknoloji yarışması Sağlık ve ilk kategorisinde katılarak Türkiye 8. olan Diz Eklem Robotu Projesi ön eleme sonucunda bu yıl katılmış olduğu Lise kategorisinde 91 puan alarak ön eleme değerlendirmesini geçmeyi başarmıştır.

Akyazı İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerinden Mehmet Hanefi Turan‘nın hazırladığı 2020 Teknofest Final yarışmasına ilkokul kategorisinden katılarak Türkiye 4. olan EGZOZSAVAR adlı proje jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda bu yıl Ortaokul kategorisinde 95 puan alarak ön elemeyi geçmiştir.

2020 Teknofest proje yarışmasında projenin danışmanlığını yapan ve bu yıl İstanbul’da düzenlenecek Teknofest 202’ e öğrencilerini hazırlayan Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdür Yardımcısı Turhan Turan, okul öğrencilerimizden Havva Sevde Bayrak ve Zehra Ceren Yüksel’in ve Akyazı İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Mehmet Hanefi TURAN ile gurur duyduğunu öğrencilerinin geçen yıldan tecrübeli olduklarını final yarışmasına kalmaları durumunda başarılarını derece ile taçlandırabileceklerini , öğrencilerin kendilerine olan özgüvenlerinin çok iyi olduğunu ve öğrencilerinin yeterli donanıma sahip olduklarını belirtti.

Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Muammer Hikmet Bizlere yaşatmış oldukları mutluluktan dolayı öğrencilerimize ve emeği geçen Öğretmenimize teşekkür ettiklerini, Final yarışmasına katılmaya hak kazandıkları takdirde öğrencilerimizin Sakarya’mızı en güzel şekilde temsil edeceklerine inandığını, öğrencilerimizin başarılarının daim ve diğer öğrencilerimize örnek olmasını temenni ettiklerini belirtti.

- Medyabar, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7264180/akyazi-ve-kiz-imam-hatipten-teknofest-2021de-buyuk-basari