Sakaryalı mafya babasına 75 yıl hapis! Mahkemeye "Pişman olursunuz" dedi

Olay, 1994 yılında  Kocaeli’nde gerçekleşti.

Edinilen bilgiye göre, Yeraltı dünyasında adı geçen ve dönemin kara kutusu olarak bilinen suç örgütü lideri Hadi Özcan, Nizamettin Keskin, Sürmeli Göçer ve Fehmi Göçer’in öldürülmesi olayına karıştığı iddiasıyla hakim karşısına çıktı.

2020 yılında yakalanan Hadi Özcan’ın duruşması Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tekrardan görüldü. Görülen duruşmaya sanık avukatları, ‘kasten öldürmeye azmettirme’ suçundan Hadi Özcan ve ‘kasten öldürme’ suçundan yargılanan Zafer Yanık katıldı.

Duruşmada söz alan tutuklu sanık Hadi Özcan, “Ben hayatımda bir tek Reşat Yüksel’i öldürdüm. Reşat benim çocukluk arkadaşımdı. Ben ne maktulleri ne de failleri tanıyorum. Üzerime atılı suçu kabul etmiyorum” dedi.

SANIKLAR HAKKINDA AYRI AYRI 75’ŞER YIL HAPİS CEZASI

Mahkeme heyeti, sanıkların ifadelerinin ardından Nizamettin Keskin, Sürmeli Göçer ve Fehmi Göçer’i öldüren Zafer Yanık ve maktullerin öldürülmesini azmettiren Hadi Özcan hakkında ayrı ayrı 75’şer yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. Cezayı duyan Hadi Özcan, mahkeme başkanına hitaben “Yapmayın pişman olursunuz, ben bu suçu işlemedim. Vicdan azabı çekersiniz” dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7313116/sakaryali-mafya-babasina-75-yil-hapis-mahkemeye-pisman-olursunuz-dedi