Diyanet İşleri Başkanı Erbaş hafızlık programına katıldı

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Erbaş, programda yaptığı konuşmada, "Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğretendir." hadisi şerifini aktararak, "Hafızlarımız Allah'ın övgüsünü kazanmış olanlardır. Hafızlar Kur'an'ı muhafaza eden insan anlamına gelir. Kur'an'ın iki türlü muhafazası vardır; biri yazı diğeri de ezber. İlk ezberleyen Cebrail Aleyhisselam'dır. İlk hafızlar Ashab-ı Kiram'dır. Onlar sayesinde Kur'an muhafaza edilmiş. Hafızlar nasıl Kur'an'ı muhafaza ediyorsa Kur'an da hafızları muhafaza ediyor. Allah hafızlarımızın sayısını artırsın." ifadesini kullandı.

Gençlere öğrendiklerini öğretmeleri ve hayatlarını Kur'an ahlakı üzerine belirlemeleri tavsiyesinde bulunan Başkan Yüce de şunları kaydetti:

"Sizler Kur'an-ı Kerim'i hıfzettiniz. Artık her biriniz yürüyen bir kitap olduğunuzun bilincinde hareket etmelisiniz. Hepimizin bildiği gibi dinimizin ilk emri ikra'dır. Yani 'oku'. Bu bizim için bulunmaz bir nimet. Hepimiz bu dünyada bıraktığımız iz kadarız. Rabb'im her birimize iz bırakmayı nasip etsin. İnanıyorum ki gelecekte her biriniz başka bir cevher olacak."

Durmuş, Keskin ve okul müdürü Kadir Gezer de yaptıkları konuşmalarda öğrencileri tebrik etti.

Konuşmaların ardından Erbaş ile Yüce, törende hafızlığını tamamlayan Beyza Harbi ve Hatice Şahin'e hediye takdim etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

- Medyabar, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7340586/diyanet-isleri-baskani-erbas-hafizlik-programina-katildi